Vo Vrbovom odmenili naj gymnazistov

  • Mladí dnes / Školy
  • 27. júna 2019, 14:00

Tvrdá práca študentov Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom a napätie z písomiek a skúšania o pár dní vyvrcholí odovzdávaním vysvedčení. S blížiacim sa koncom školského roka prišlo na rade oceňovanie najúspešnejších.

Primátorka mesta Ema Maggiová (vľavo) ocenila najlepších študentov gymnázia. (Autor: archív školy)

Mesto Vrbové pod vedením primátorky Emy Maggiovej nezabúda na najlepších študentov a každý rok oceňuje gymnazistov, ktorým sa opätovne darilo v krajských, okresných i celoslovenských vedomostných a športových súťažiach.

V závere školského roka nemôžeme zabudnúť aj našich maturantov, ktorí skúšku dospelosti všetci úspešne zvládli, a tak zavŕšili ďalšiu dôležitú etapu svojho života. Prevzatím maturitného vysvedčenia získali tak dlho očakávanú vstupenku na vysoké školy. Ich výber je podľa našich informácií veľmi rozmanitý – od masmediálnej komunikácie cez právo, pedagogiku, filológiu, filozofiu či fyzioterapiu až po Akadémiu Policajného zboru, kriminalistiku či štúdium japončiny.

Osobitne nás teší fakt, že viac ako polovica absolventov má namierené na vysoké školy prírodovedného zamerania, a to nielen na Slovensku, ale i v zahraničí – predovšetkým na českých vysokých školách, no i v Rakúsku, Dánsku či v Škótsku. Novinkou je výrazný nárast záujmu o štúdium ekonomických smerov.

Nech už mieria kroky našich absolventov kamkoľvek, veríme, že sú dobre pripravení do života, zvládnu náročné vysokoškolské štúdium a urobia vo svojom živote veľa správnych rozhodnutí. Vyslovujeme nádej, že sa budú radi vracať na svoju strednú školu a prinesú nám samé dobré správy o študijných a osobných úspechoch. Držíme im palce a želáme veľa šťastia!

Pedagógovia a zamestnanci Gymnázia J. B. Magina Vrbové

0 Shares
Súvisiace články
V Piešťanoch sa už po tretíkrát konala čítačka pre začínajúcich autorov - Stratené v riadkoch. Organizátorka Emma Vičanová predstavila vo…
  • 26.06.2019, 14:00
  • Mladí dnes / Školy
Rok sa s rokom zišiel a opäť tu máme záver školského roka. V piatok 29. júna sa i mestom Piešťany…
  • 29.06.2018, 14:00
  • Mladí dnes / Školy

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 17. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila