Vysvedčenia sú rozdané!

  • Mladí dnes / Školy
  • 29. júna 2018, 14:00

Rok sa s rokom zišiel a opäť tu máme záver školského roka. V piatok 29. júna sa i mestom Piešťany mihali stovky vyobliekaných detí, ktoré si v školách slávnostne prevzali vysvedčenia.


Deti zo Základnej školy F. E. Scherera si prevzali prvé vysvedčenia. (Autor: am)

Piešťanské školy zvyknú na úvod posledného školského dňa najprv slávnostne vyhlásiť najlepších žiakov, pedagógov, športovcov, víťazov v rôznych zberoch, bodovaniach triedneho poriadku a ďalších aktivít, a to všetko spoločne na dvore či v telocvični. Inak to nebolo ani na Základnej škole F. E. Scherera, kde sa na školskom dvore zišli tamojší žiaci spolu s pedagógmi. Na spestrenie programu vystúpili aj malí školskí tanečníci a nechýbalo ani „vyprevádzanie“ deviatakov tými najmenšími – prvákmi.

A práve prváci si od triednej učiteľky po prvý raz preberali vysvedčenia. Tento významný životný míľnik si nenechali ujsť ani niektorí rodičia a všetko sa poriadne snažili zdokumentovať smartfónmi. Vyobliekané deti z vďaky podarovali svojej „druhej mamičke“ kyticu i čosi sladké pod zub, a potom sa už spolu s kamarátmi vytešovali z prvého vysvedčenia.

Prvácku triedu tvorilo tento rok 24 detí. „Sú skvelí a vie to celá škola. Dostala som ich snáď ako dar. Predtým som mala omnoho zložitejšie triedy, no títo žiaci sú šikovní, tvoriví, radi sa učia, kreslia, píšu, aj tancujú. Všetko robia radi, a to je potom radosť pracovať,“ prezradila triedna učiteľka Monika Vatrtová, ktorá dobre vychádza nielen s deťmi, ale aj s ich rodičmi. Prváci dostali tento rok samé jednotky. „Uvidíme, ako to bude pokračovať ďalej. V druhej triede to bude predsa len o čosi náročnejšie, takže sa aj hodnotenie bude špecifikovať a nie všetci budú mať jednotky. Ale to je v živote prirodzené,“ skonštatovala M. Vatrtová.

Po desiatich mesiacoch tieto šesť až sedemročné deti čaká zaslúžený oddych. „Vydali zo seba maximum. Ako prváci sa museli zoznámiť s novým prostredím, učiteľmi, učením. Určite sú vyčerpaní fyzicky aj psychicky, takže potrebujú načerpať nové sily,“ dodala triedna učiteľka, ktorá sa už teraz teší, že svojich zverencov opäť uvidí v septembri.

(am)

Súvisiace články

Najnovšie správy

Súdne pojednávanie vo veci vyplatenia odmien jednému z bývalých členov manažmentu piešťanského letiska pokračovalo v stredu 14. novembra. Súd ešte…
  • 20.11.2018, 12:00
  • Kraj / Spravodajstvo
V stredu 14. novembra na Hematologicko-transfuziologickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch darovalo krv 22 darcov.
  • 20.11.2018, 16:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 21. novembra. Tento deň je Svetovým dňom filozofie, Svetovým dňom pozdravov a Svetovým dňom televízie. Meniny má…
  • 21.11.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Krásny, hustý vianočný smrek už ozdobujú. Vianočný stromček, ktorý krášli centrum mesta a ktorý sem inštalovali po tom, čo ho…
  • 20.11.2018, 11:17
  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava