Memoriál L. Bačíka: Piešťanci o skóre druhí za Olomoucom

Streda 23. 08. 2017 08:30  | Šport / Vodné pólo  | Autor: R. Chlpek

Vodní pólisti Piešťan v rámci prípravy na nový ročník súťaže zorganizovali na počesť vynikajúceho športovca a človeka druhý ročník Memoriálu Ladislava Bačíka.

Norbert Kozmér, opora pólistov KVP Kúpele, zakončuje jednu z akcií.

Norbert Kozmér, opora pólistov KVP Kúpele, zakončuje jednu z akcií. (Autor: J. Galo)

Turnaj mužov sa uskutočnil na kúpalisku Eva za účasti štyroch tímov - UP Olomouc, PVK Vrútky, Pirana SC Topoľčany a domáceho KVP Kúpele.

Turnaj ponúkol napínavú výsledkovú zápletku v podobe konečného poradia, keď tri družstvá získali po štyri body. O celkovom poradí musel nakoniec rozhodnúť gólový rozdiel zo vzájomných zápasov medzi Olomoucom, Piešťanmi a Vrútkami.

Zároveň sa stretli bývalí spoluhráči L. Bačíka a na malej recepcii si zaspomínali na časy prežité spolu na kúpalisku Eva a v kruhu vodnopólovej piešťanskej obce.

Memoriál bol pre pólistov KVP Kúpele prvou previerkou pred začiatkom nového ročníka. V kádri je drvivá väčšina mladých hráčov, čo dáva prísľub kvalitných výsledkov v Slovenskom pohári, o ktorého účasť sa v Piešťanoch budeme uchádzať a odohrá sa na prelome septembra a októbra, i v extralige, kde tím bude zhodne obhajovať piate priečky z minulého ročníka.

Výsledky Piešťan:

 KVP Kúpele – UP Olomouc 12:18 (3:4, 3:3, 4:6, 2:5)

Góly KVP: Baranovič 3, Pieter 3, A. Berlanský 2, Filo 2, M. Bebjak 1, Sedlák 1

 Pirana SC Topoľčany - KVP Kúpele 5:13 (0:3, 2:1, 1:6, 2:3)

Góly KVP: Pieter 3, A. Berlanský 2, Filo 2, J. Berlanský 1, M. Bebjak 1, N. Kozmér 1, Sedlák 1, Baranovič 1, R. Bebjak 1

 KVP Kúpele - PVK Vrútky 12:5 (3:2, 3:0, 2:2, 4:1)

Góly KVP: Baranovič 4, Pieter 4, A. Berlanský 2, J. Berlanský 1, Filo 1

Zostava KVP Kúpele Piešťany: Klampár, Jakub Berlanský, Adam Berlanský, Martin Bebjak, Horvát, Sedlák, Baranovič, Norbert Kozmér, Richard Bebjak, Filo, Pieter, Kozák, Sagan, Venény, Holič, Urban

Individuálne ceny: najlepší hráč - Kolář (Vrútky), najlepší strelec - Lacika (Olomouc), najlepší brankár - Klampár (Piešťany)

GARGO
Regal Burger

Anketa