Mikuláš Černák sa na súde v Piešťanoch zdržal len chvíľu

Na doživotie odsúdený Mikuláš Černák zatiaľ na slobodu nepôjde. Okresný súd Trnava na pracovisku v Piešťanoch dnes ani neotvoril verejné zasadnutie, na ktorom mal rozhodovať o jeho podmienečnom prepustení. Mikuláša Černáka eskorta za prísnych bezpečnostných opatrení do pojednávacej miestnosti priviedla, po pár minútach ho odviedla a previezla naspäť do Leopoldova. Podľa hovorkyne Krajského súdu v Trnave Jany Kondákorovej neboli splnené podmienky na jeho konanie. Verejné zasadnutie je odročené na 2. mája.

(Autor: pror)

Advokát Erik Magál pri odchode zo súdu spresnil, že prokurátorovi nebol doručený procesný návrh občianskeho združenia na podmienečné prepustenie, preto súd nemohol verejné zasadnutie z procesných dôvodov otvoriť.

O podmienečnom prepustení z výkonu trestu odňatia slobody rozhoduje súd na návrh prokurátora, riaditeľa ústavu na výkon trestu odňatia slobody, v ktorom sa trest vykonáva, záujmového združenia občanov alebo na návrh odsúdeného na verejnom zasadnutí.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. mája 2024
Meniny má Bernard, zajtra Zina