Veslári zbierali v Brne medaily

• Veslovanie / Šport
  • 27. apríla 2016, 10:40
  • Autor:mv

Po minulotýždňových kontrolných pretekoch Slovenského veslárskeho zväzu sa členovia VK Sĺňava Piešťany zúčastnili počas minulého víkendu pretekov v Brne. Pre mnoho veslárov, hlavne tých najmladších, to boli prvé preteky v sezóne, o to viac potešili výsledky v bohatej konkurencii.

Na podujatí sa zúčastnilo 14 klubov z Moravy a Slovenska, čo prestavovalo viac ako 220 lodí. V najmladšej žiackej kategórii zaznamenali Piešťanci tri bronzové umiestnenia, všetky v dvojskifoch. Medzi mladšími žiakmi skončili tretí Matej Ďuriš spolu s Augustínom Petruškom. Rovnaké umiestnenie, ale medzi staršími žiakmi, zopakovali Samuel Banás so Samuelom Gonom. Tretí bronz do zbierky pridali staršie žiačky Lívia Oravcová a Sofia Gonová. Medzi dorastenkami vybojovala zlatú medailu v skife Viktória Zruttová. Mužskú kategóriu ovládol Matúš Vančo, ktorý premenil na víťazstvo všetky tri štarty. Vyhral skif, v dvojskife ho doplnil oddielový kolega Ondrej Kovačovič, v párovej štvorveslici boli s našou dvojicou dvaja veslári z SVK Bratislava.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 17, ktoré je v predaji od 26. apríla.