Veslári VK Sĺňava úspešní na regate v Bratislave

• Veslovanie / Šport
  • 17. septembra 2015, 09:14
  • Autor:mv

V prvú septembrovú nedeľu sa v Bratislave konal už 48. ročník Memoriálu Ctibora Reiskupa. Preteky sa uskutočnili na Zlatých pieskoch na netradičnej vzdialenosti 600 metrov. Na veslárskej regate sa medzi slovenskými a maďarskými klubmi predstavili aj Piešťanci, ktorí sa vo výsledkovej listine nestratili, keď sa až 15-krát postavili na stupne víťazov.

Medzi mladšími žiakmi sa najviac darilo Matejovi Ďurišovi, ktorý nenašiel premožiteľa a suverénne zvíťazil. V rovnakej kategórii, ale v dvojskife skončili Sebastián Urbánek a Andrej Škulec tretí. Medzi staršími žiakmi sa v dvojskife presadili Martin Spanakis s Andrejom Čechvalom, keď obsadili druhé miesto. Nina Masaryková skončila v rovnakej kategórii v skife tretia. Nina štartovala aj
medzi staršími súperkami, v dorasteneckom skife, kde si o miesto polepšila. Porazila ju len ďalšia Piešťanka Viktória Zrutová. Tá zvíťazila spolu s Emmou Kelemenovou aj v dvojskife dorasteniek. Tretiu zlatú medailu vyhrala Viktória v netradičnom mixovanom dvojskife s Matejom Šmídom. V. Zrutová premenila všetky tri štarty na zlaté medaily, čím sa stala najúspešnejšou členkou našej výpravy. V dorasteneckom dvojskife obsadil tretiu priečku Pavol Taraba, ktorý si toto umiestnenie zopakoval s Danielom Kuropkom v dvojskife.
Medzi juniormi mali Piešťanci jediného zástupcu, Romana Šándora, ktorý prišiel do cieľa na druhom mieste. V mužskom skife si zo zástupcov
VK Sĺňava najlepšie počínal Maroš Sloboda, ktorý bral bronz. V dvojskife s Matúšom Vančom obsadili rovnako tretiu priečku, druhí skončili ďalší Piešťanci Matej Šmída a Ondrej Kovačovič. Vančo, Šmída a Kovačovič spolu s veslármi zo Šintavy a Bratislavy vyhrali záverečné preteky – osemveslicu mužov.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 38, ktoré je v predaji od 16. septembra.