SP: Babač vybojoval v Poznani bronz

Utorok 20. 06. 2017 10:25  | Šport / Veslovanie  | Autor: SITA

Slovenský reprezentant vo veslovaní, Piešťanec Lukáš Babač, má za sebou úspešné vystúpenie na pretekoch druhého kola seriálu Svetového pohára (SP) 2017 v poľskej Poznani, kde si vybojoval bronzovú pozíciu v mužskom skife ľahkých váh.

Lukáš Babač skompletizoval svoju zbierku medailí v rámci Svetového pohára.

Lukáš Babač skompletizoval svoju zbierku medailí v rámci Svetového pohára. (Autor: archív L. Babača)

Babač, ktorý si ešte v piatok víťazstvom v rozjazde zaistil priamy postup do semifinále, absolvoval v sobotu dve jazdy. Najskôr predpoludním v I. A/B-semifinále skončil druhý, keď sa zo štvrtého stupienku na prvom medzičase posunul na druhý post a ten si udržal až do cieľa dvojkilometrovej trate, pričom odolal ataku Brazílčana Uncasa Batistu i Matthewa Dunhama z Nového Zélandu, ktorý sa už nezmestil medzi trojicu postupujúcich do A-finále.

Popoludní zavŕšil člen VK Sĺňava Piešťany svoju poznanskú postupku, keď po prvom a druhom mieste pridal tretiu priečku vo finálovej jazde, v ktorej sa rozhodovalo o umiestnení na 1.-6. pozícii. Babač v A-finále hneď od štartu vesloval na druhom stupienku, na záverečných 500 metrov neodolal finišu Maďara Pétera Galambosa, ktorý nestačil len na domáceho Artura Mikolajczewského. Jediný slovenský zástupca v druhom kole SP mal v cieli takmer dvojsekundový náskok pred štvrtým Rajkom Hrvatom zo Slovinska a tešil sa z prvého tohtoročného medailového umiestnenia na vrcholnej úrovni.

„Boli to výborné preteky. Popoludní sme mali oveľa lepšie podmienky ako ráno. Je dobré, že som opäť na pódiu, medaila je bonus. Teším sa do Luzernu na záverečné kolo Svetového pohára, ale mojou prioritou sú majstrovstvá sveta, na ktoré sa chcem kvalitne pripraviť,“ uviedol Babač, ktorý si ziskom bronzu skompletizoval zbierku na podujatiach tohto rangu. Celkovo má na konte vo SP päť pódiových umiestnení (2-2-1), všetky dosiahol v rokoch 2015-2017.

Tridsaťdvaročný skifár skončil na pretekoch úvodného kola SP 2017 v máji v srbskom Belehrade piaty. Seriál vyvrcholí tretím kolom 7.-9. júla vo švajčiarskom Luzerne.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa