D. Cibulková: Všetci musíme byť trochu sebeckí

Utorok 28. 02. 2017 12:00  | Šport / Tenis  | Autor: SITA/th

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zastáva názor, že musí trvať na svojich prioritách, ak chce stúpať v renkingu, uvádza web Khaleej Times v súvislosti s februárovou absenciou členky Top 5 v Pohári federácie reprezentačných družstiev žien.

Tenistka Dominika Cibulková v pozadí s katarskou metropolou Dauha.

Tenistka Dominika Cibulková v pozadí s katarskou metropolou Dauha. (Autor: FB D. Cibulkovej)

„Bolo dobré, že som nehrala. Mala som čas pripraviť sa na Dauhu a výrazne mi to prospelo. Z tohto dôvodu som v Katare zahrala dobre,“ povedala 27-ročná odchovankyňa piešťanského tenisu.

„Hrám vo Fed Cupe od pätnástky, čiže viac ako tucet rokov. Vždy to negatívne ovplyvnilo môj turnajový program. Po asociačnom termíne som bývala uťahaná, a ak na tú súťaž pristúpite, musíte rátať s tým, že nebudete pripravený na nasledujúci turnaj. Vyhlásila som teda, že sa budem koncentrovať na individuálnu kariéru a tento rok Fed Cup vynechám. Nechcem povedať, že už som v ňom toho urobila dosť, ale hrala som ho každý rok,“ upozornila úradujúca koncosezónna majsterka sveta WTA z októbrového Singapuru.

„Čoraz viac tenistiek nehrá vo Fed Cupe. Ja som už staršia a zrelšia a uvedomujem si, že moja kariéra nepotrvá naveky. Momentálne cítim, že môžem dosiahnuť najlepší renking a výsledky. Všetci občas musíme byť trochu sebeckí,“
podotkla Cibulková.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie Slovenska bola vo februári v semifinále v Petrohrade aj v spomenutej Dauhe. Dvakrát nevyužila priamu šancu posunúť sa na štvrtú pozíciu v hodnotení a vo finále dokonca zaútočiť na tretiu. Prehrala s kazašskou reprezentantkou Juliou Putincevovou a Češkou Karolínou Plíškovou.

„Počínala som si však značne konzistentne... Samozrejme, na oboch turnajoch som chcela dosiahnuť ešte viac. Petrohrad bol iným príbehom ako Dauha. Moje semifinále nebolo dobré a premietlo sa to aj do pocitov po ňom, bola som nahnevaná. V Katare som sa však opäť cítila na kurte dobre a zdolala som Samanthu Stosurovú, čo sa mi nikdy predtým nepodarilo, dodalo mi to veľa sebavedomia. Zápas s Karolínou Plíškovou napriek nezdaru bol skvelý, mala som veľmi blízko k úspechu. Po Dauhe sa teda cítim fakt dobre,“ glosovala Cibulková.

Slovenky aj bez Cibulkovej 11.-12. februára zvíťazili 3:2 nad domácimi Taliankami na antuke vo Forli v prvom kole druhej svetovej skupiny Pohára federácie a 22.-23. apríla budú v play-off o elitu hostiť Holanďanky. GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa