Veteráni zbierali medaily v Českej Lípe

• 18. júna 2014, 11:24
  • Autor:A. Kičinová

Piešťanskí veteránski plavci Anna Kičinová a Pavol Škodný sa predstavili na Medzinárodných majstrovstvách ČR masters – Korunní Cup, ktoré sa konali v Českej Lípe 7.-8. júna. Piešťanci sa v silnej konkurencii nenechali zahanbiť a svojimi výkonmi si vybojovali deväť cenných kovov.

Preteky obohatili svojou účasťou i majstrovstvom bývalí výborní plavci, ako napríklad Sergej Fesenko z Ukrajiny – medailista z moskovskej olympiády z roku 1980, ktorý v každej disciplíne dokazoval, že kumšt sa ani po rokoch nezabúda. Takisto to bola aj domáca čerstvá „masterska“ Petra Chocová, ktorá potešila českých fanúšikov účasťou v olympijských finále v roku 2012 v Londýne. Okrem domácich účastníkov na podujatí bojovali aj pretekári z Poľska, Nemecka, Ukrajiny, slovenskí plavci z Prešova, Trenčína, Prievidze, Bratislavy a dvaja Piešťanci P. Škodný a A. Kičinová. Tí sa na pretekoch nenechali zahanbiť. Škodný v slovenskom rekorde masters v kategórii 45-50 rokov získal druhé miesto na 400 metrov polohové preteky a pridal bronzové umiestnenia na 400 m voľný spôsob, 200 m a 100 m znak. Kičinová si vyplávala striebro na 50 m motýlik a 50 m prsia, tretia skončila na 100 a 200 m prsia a 100 m polohové preteky.
Výborne zorganizované preteky priniesli skvelé európske rekordy v podaní 71-ročného Rudolfa Šmerdu, na ktorého by veru ani mnohí oveľa mladší plavci nemali, a tri svetové rekordy v najmladšej vekovej kategórii 25-30 rokov pridala P. Chocová.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 17. júna.