Skvelý návrat Veroniky Kolníkovej

Streda 14. 03. 2018 06:00  | Šport / Plávanie  | Autor: th/jk

Počas prvého marcového víkendu sa v Bratislave konal 56. ročník Veľkej ceny Slovenska v plávaní. Zúčastnilo sa ho takmer 500 plavcov z 51 klubov z deviatich krajín.

Plavkyňa PPK Piešťany Veronika Kolníková sa vrátila na preteky po takmer ročnej pauze zavinenej operáciou hlavy.

Plavkyňa PPK Piešťany Veronika Kolníková sa vrátila na preteky po takmer ročnej pauze zavinenej operáciou hlavy. (Autor: archív PFK)

Pretekov sa zúčastnila aj Veronika Kolníková, členka PPK Piešťany. Na štart sa postavila takmer po ročnej pauze spôsobenej vážnou operáciou hlavy v roku 2016.

Piešťanská plavkyňa desať mesiacov nesmela robiť žiadny aktívny pohyb. Po takej dlhej pauze bol návrat do bazénového diania takmer perfektný. Počas troch dní štartovala vo svojich tradičných disciplínach. Na 800 m voľný spôsob, 400 m polohové preteky a 1500 m voľný spôsob vyplávala zlaté medaily, na 400 m voľný spôsob navyše pridala ešte štvrté miesto.

Povzbudením do ďalšej činnosti je, že v priamom súboji štyrikrát porazila aktuálnu majsterku Slovenska. „Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí pri mne stáli v ťažkých okamihoch - mojim rodičom, zdravotnému personálu na neurochirurgickej klinike nemocnice v Banskej Bystrici, klubom PPK Piešťany, PK UMB B. Bystrica - Milanovi Záborskému a v neposlednom rade Jiřímu Kyněrovi v TJ Znojmo aj za pracovnú príležitosť, pri ktorej sa môžem naďalej venovať svojej záľube. Viem, že jedna lastovička ešte leto nerobí a čaká ma ešte dlhá cesta,“ povedala po návrate do kolotoča pretekov sympatická Veronika.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa