Plavcom ŠPK Kúpele sa opäť darilo

• Plávanie / Šport
  • 8. mája 2013, 09:47
  • Autor:

Plavci Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany sa zúčastnili medzinárodných plaveckých pretekov Veľká cena Dolného Kubína, kde si vyplávali dohromady 35 medailových umiestnení.

Najviac sa darilo Matúšovi Janikovi, ktorý si v kategórii 11 a 12-roč-ných žiakov vyplával päť zlatých medailí v disciplínach 100 m a 400 m voľný spôsob (vsp.), 50 m prsia, 200 m motýlik, 200 m polohové preteky (pp.) a jednu striebornú medailu na 50 m motýlik. V tej istej kategórii si Saskia Papšová vybojovala zlato na 200 m pp., striebro na 200 m a bronz na 100 m motýlik. Daniel Chudý získal dvakrát bronz na 100 m a 200 m prsia. V kategórii trinásť a štrnásťročných obsadila Sára Niepelová prvé miesto na 200 m motýlik a tretia skončila na 400 m vsp., 200 m prsia, 50 m motýlik a 200 m pp. Zora Bogárová doplávala druhá na 100 m motýlik a na 200 m motýlik skončila tretia. Lenka Paulíková si vyplávala striebro na 50 m prsia a Jakub Horský bronz na 200 m vsp. a 200 m znak. V senioroch sa Nikolaj Tóth postavil na najvyšší stupeň víťazov v disciplíne na 400 m vsp. a 200 m prsia. Druhý skončil na 200 m pp. a bronz získal na 100 m prsia.