Plavci ŠPK Kúpele zbierali medailové úspechy

• 3. júna 2015, 08:17
  • Autor:Darina Moravcová

V Bratislave sa počas víkendu 23.-24. mája konali medzinárodné plavecké preteky Veľká cena Slovenska. V konkurencii 380 plavcov z piatich štátov si zástupcovia ŠPK Kúpele Piešťany vybojovali v juniorskej kategórii štyri cenné kovy. Najmladší plavci sa zasa zúčastnili pretekov O pohár mesta Handlová, kde v konkurencii plavcov z 34 klubov Slovenska vybojovali 21 medailových umiestnení.

Medzi juniormi získala v Bratislave Lenka Paulíková prvé miesto v disciplíne 800 metrov voľný spôsob a tretiu priečku na 400 m vsp. Sára Niepelová obsadila na 400 m vsp. druhé miesto a na 200 m motýlik skončila tretia. Zora Bogárová doplávala na 200 m motýlik štvrtá.
Najmladší plavci sa v Handlovej prezentovali tiež výborne, keď vybojovali 21 medailí. Medzi desaťročnými sa darilo Rebeke Bukovej, ktorá sa postavila na najvyšší stupeň v disciplínach 50 a 100 m znak a bola členkou dvoch štafiet na 4×50 m vsp. a 4×50 m polohové preteky v zložení Buková, Švecová, Šprláková-Zmorová a Gallová, ktoré získali zlaté medaily. Olivia Ana Šprláková-Zmorová získala zlato na 200 m polohové preteky, strieborné medaily si vyplávala na 50 a 100 m znak a na 50 a 200 m vsp. a tretia bola na 100 m vsp. Jakub Jánsky získal striebro na 50 m a bronz na 100 m prsia a Romana Švecová pridala bronzovú medailu na 200 m vsp. Medzi deväťročnými žiakmi si Oliver Švec vyplával dve druhé miesta na 50 m znak a 200 m vsp. a tretie na 100 m prsia a dopomohol chlapčenským štafetám k zisku prvého miesta na 4×50 m polohové preteky v zložení Tapušík, Jánsky, Švec a Haberern a štafeta 4×50 m vsp. si v tom istom zložení vyplávala striebornú medailu. Lea Držíková obsadila druhú priečku na 50 m vsp. a Patrik Tapušík tretiu na 50 m znak. Najmladší plavec Mário Stanček si medzi deväťročnými vyplával zlato na 25 m prsia.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 2. júna.