Plavci sa medzi tisíckami veteránov nestratili

Sobota 02. 09. 2017 15:00  | Šport / Plávanie  | Autor: pš/th

V Maďarsku sa uskutočnil už sedemnásty svetový veteránsky šampionát v plaveckých športoch. Tento rok s rekordnou účasťou 16-tisíc športovcov privítala Budapešť športovcov z celého sveta. Postupne sa vystriedali synchronizované plávanie, skoky do vody, vodné pólo, diaľkové plávanie a bazénové plávanie. Na tomto podujatí nechýbali ani zástupcovia plávania z Piešťan.

Pavol Škodný a Zuzana Matúšová.

Pavol Škodný a Zuzana Matúšová. (Autor: archív P. Škodného)

Súťaž vytrvalcov v diaľkovom plávaní sa konala na známom jazere Balaton. Piešťany mali zastúpenie v kategórii 30-34-ročných Lukášom Rusnákom, ktorý sa v silnej konkurencii a za skoro neregulárnych podmienok spôsobenými počasím nestratil a skončil v strede štartového pola.

V termíne 14.-20. augusta patrila Budapešť najpočetnejšiemu športu - plávaniu. Tu sa predstavilo dohromady 12-tisíc pretekárov, ktorí splnili FINA limity predpísané pre jednotlivé kategórie, a nechýbali medzi nimi ani zástupcovia kúpeľného mesta.

Zuzana Matúšová na majstrovstvách sveta veteránov v Budapešti.Zuzana Matúšová na majstrovstvách sveta veteránov v Budapešti. (Autor: archív P. Škodného)

Preteky prebiehali súčasne v štyroch 50-metrových bazénoch, v ktorých do vody postupne skákali Karol Kantek v kategórii 65-69-ročných v disciplínach 50 m motýlik a 50 m voľný spôsob, Zuzana Matúšová medzi 35-39-ročnými na 50 aj 100 m voľný spôsob a 50 m motýlik i Pavol Škodný v kategórii 45-49-ročných na 200 a 400 m polohové preteky. Svojimi výkonmi nesklamali a umiestnením do 20. miesta potvrdili veľmi dobrú úroveň plávania v Piešťanoch.

Všetci zúčastní sa zhodli, že nešlo ani tak o výsledky ako o obrovskú energiu, ktorú toto stretnutie ľudí venujúcich sa plaveckým športom prinieslo.

GARGO
Regal Burger

Anketa