Piešťanskí plavci medzinárodne

• 30. marca 2009, 20:49
  • Autor:šg

Plavci oboch piešťanských klubov si úspešne počínali na medzinárodných pretekoch doma i v zahraničí. Reprezentanti ŠPK Kúpele i PPK si na nich si vyplávali po štyri medailové umiestnenia.

Na 35. ročníku medzinárodných plaveckých pretekov Veľkej ceny Trnavy sa predstavili plavci z klubov z Poľska, Maďarska, Česka a Slovenska. Členovia Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany si na tomto najkvalitnejšom medzinárodnom podujatí v 25-metrovom bazéne u nás pripísali na svoje konto jedno prvenstvo, ktoré si medzi najmladšími plavcami vybojoval na 100 metrov polohové preteky Daniel Kuropka.
V seniorskej kategórii sa napriek maturitným povinnostiam darilo Veronike Kolníkovej, ktorá obsadila na 200 m pol. preteky PP druhé miesto v osobnom rekorde, na 100 a 200 m znak obsadila bronzovú priečku.
Plavci Piešťanského plaveckého klubu sa zasa predstavili na Veľkej cene Opavy. Na severe Moravy sa dostala na stupne víťazov oba Gabriela Kostelná, ktorá vyhrala preteky na 100 metrov polohové preteky.  Na 100 m a na polovičnej trati tretia. Ďalšia plavkyňa PPK, Agáta Malíková, skončila na 100 m motýlik na nepopulárnom štvrtom mieste. Malíkovej sa viac darilo na medzinárodnej Veľkej cene Trnavy, kde obsadila na 100 m polohové preteky druhé miesto