Niepelová najúspešnejšou medailistkou Zimných majstrovstiev Slovenska

Streda 11. 01. 2017 12:00  | Šport / Plávanie  | Autor: th

Posledný víkend pred vianočnými sviatkami sa v Čilistove uskutočnili Zimné majstrovstvá Slovenska v plávaní seniorov a juniorov. Zúčastnilo sa ich aj desať pretekárov ŠPK Kúpele Piešťany. V konkurencii 264 plavcov z 38 klubov si počínali veľmi dobre. Najúspešnejšou medailistkou spomedzi zúčastnených sa stala Sára Niepelová, ktorá vyplávala šesť titulov a spolu 10 medailí.

Plavkyňa Sára Niepelová (uprostred) patrí medzi mládežnícku elitu na Slovensku.

Plavkyňa Sára Niepelová (uprostred) patrí medzi mládežnícku elitu na Slovensku. (Autor: archív ŠPK)

Vytrvalostné disciplíny 800 a 1500 m voľný spôsob ovládla a získala zlato v kategórii senioriek aj junioriek. Na najdlhšej trati zaostala len o 3,86 sekundy za slovenským rekordom junioriek z roka 2006. Na polohovej trati na 400 m bola druhá za Podmaníkovou a vyhrala kategóriu junioriek. V ťažkej disciplíne 200 m motýlik vybojovala juniorský titul a medzi seniorkami našla len jednu premožiteľku. Na 400 m voľný spôsob si odniesla striebro v juniorkách a bronz medzi seniorkami.

„Sára zúročila svoju niekoľkoročnú prípravu a potvrdila ju najlepšími osobnými časmi. Naša maximálna spokojnosť vyplýva zo skutočnosti, že táto 16-ročná študentka gymnázia nadviazala na úspechy plávania v Piešťanoch z minulosti,“
uviedol Radoslav Suchánek z ŠPK Kúpele.


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 1, ktoré je v predaji od 10. januára.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa