Masters plavci úspešne odštartovali sezónu

• 7. apríla 2015, 13:25
  • Autor:A. Kičinová

Sezóna piešťanských masters plavcov sa tradične začala medzinárodnými majstrovstvami Slovenska, ktoré sa konali v 50-metrovom bazéne mestskej krytej plavárne v Košiciach. Počas víkendu 28.-29. marca súťažilo o tituly 164 pretekárov zo 43 klubov zo Slovenska, Rakúska, Česka, Maďarska, Poľska a Ukrajiny. „Žltá trojka“ z Kúpeľov Piešťany Pavol Škodný, Juraj Horil a Anna Kičinová sa nedala zahanbiť a vybojovala si niekoľko medailí.

P. Škodný sa stal majstrom Slovenska vo vekovej kategórii 45-49 rokov v disciplínach 800 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky, druhé miesta mu patrili na 100 m znak, 100 m motýlik a 400 m vsp. Pridal tiež bronz na trati 50 m znak. Zbierku medailí vyšperkoval striebrom v kategórii Open po prepočte výkonov na body FINA za 200 m polohové preteky.
J. Horil sa medzi 40-44-ročnými plavcami tešil z majstrovského titulu v disciplíne 100 m prsia, na kratšej prsiarskej trati získal bronzovú medailu. Stal sa „úspešným“ zberateľom nepopulárnych štvrtých miest, keď si ich na konto pripísal dve.
A. Kičinová sa pre tento rok stala majsterkou Slovenska v kategórii 50-54 rokov v disciplíne 100 m motýlik, strieborná bola na 100 m prsia a tretie miesta získala na kratších tratiach 50 m motýlik a 50 m prsia.
Ozdobou podujatia bol európsky rekord v kategórii 55-59 rokov, ktorý na trati 100 m znak utvoril Rastislav Pavlík, člen klubu Nereus Žilina. Dosiahnutým časom by sa rozhodne nestratil ani medzi plavcami podstatne mladších vekových kategórií.
Sezóna masters plavcov sa teda rozbieha a Piešťanci sa pokúsia dosiahnuť dobré výsledky aj na ďalších podujatiach doma i v zahraničí. Najbližšie ich v máji čaká šampionát v Českej republike.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 15, ktoré je v predaji od 7. apríla.