Valová najúspešnejšou Slovenkou v Račiciach

Nedeľa 01. 10. 2017 16:00  | Šport / Kanoistika  | Autor: sv

Mladí slovenskí rýchlostní kanoisti (ročník narodenia 2000-2002) si počínali vynikajúco na Súťaži olympijských nádejí v českých Račiciach (15.-17. septembra), odkiaľ si odviezli trinásť medailí - tri zlaté, šesť strieborných a štyri bronzové. V medailovom hodnotení krajín im patrila skvelá štvrtá priečka. Na podujatí sa zúčastnilo 33 krajín.

Lucia Valová na pretekoch olympijských nádejí v českých Račiciach.

Lucia Valová na pretekoch olympijských nádejí v českých Račiciach. (Autor: archív ŠK KAJAK)

Najúspešnejším slovenským pretekárom bol kanoista Dávid Koczkás (Kajak & Kanoe klub Komárno), ktorý k obhajobe prvenstva v C1 na kilometri pridal zlato na trati dvesto metrov, na päťstovke bral striebro a podieľal sa aj na rovnakom kove C4 na dvojstovke.

Zlato sa zalesklo aj na hrudi Lucie Valovej z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom, ktorá si vybojovala zlato v C1 na 200 m a na „kiláku“ získala bronzovú medailu. Stala sa tak s dvomi medailami najúspešnejšou pretekárkou slovenskej výpravy medzi ženami.

Valová tak na 200-metrovej trati urobila víťazstvom skvelú bodku za tohtoročnou sezónou a potešila nielen svojho trénera Mariána Ostrčila, ale aj početný fanklub, ktorý ju na všetkých pretekoch sprevádza. Mladú pretekárku z Moravian teraz čaká týždeň zaslúženého voľna a potom sa spolu s trénerom vrhnú na náročnú zimnú prípravu.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa