Piešťanskí kajakári a kanoisti dvakrát tretí

• Kanoistika / Šport
  • 10. júna 2015, 09:45
  • Autor:S. Podhradská

Piešťanskí vodáci z klubu Kajak & Canoe Piešťany sa v posledných týždňoch predstavili na dvoch pretekoch. Najskôr súťažili v Nitrianskom Rudne a uplynulý víkend na Štrkovci v Bratislave. Vstup do sezóny sa kanoistom a kajakárom celkom vydaril a na oboch podujatiach skončili v celkovom zúčtovaní klubov na treťom mieste.

V sobotu 23. mája sa pretekalo v K1 a C1 na 2000-metrovej trati v Nitrianskom Rudne. Napriek daždivému a veternému počasiu sa mladým rýchlostným kanoistom darilo a ako klub získali tretie miesto spomedzi pätnástich klubov. Najväčšiu radosť vypádlovali sebe, rodičom a trénerom chlapci v kategórii K1 12-ročných, kde obsadili prvých päť priečok: 1. Daniel Rybanský, 2. Samuel Podhradský, 3. Daniel Ragula, 4. Branislav Jurčo, 5. Filip Sabo a 8. Erik Komárňanský z devätnástich pretekárov. O ďalšie medaily sa postarali: Michal Jurčo – striebro, Alex Rebro – bronz v K1 13-ročných a Michal Zrutta bronz v K1 11-ročných. Piate miesto v K1 získali kadeti Alexej Slezák a Barbora Šútovská, siedmu priečku obsadila Lenka Stískalová v K1 13-ročných, ôsmu Michal Sarvaš
a na deviatom mieste skončili Adam Komárňanský v K1 medzi 11-ročnými a Kim Pritchard v K1 13-ročných. Vodáci z klubu Kajak & Canoe sa v sobotu 6. júna predstavili na 42. ročníku Pohára Interu v Bratislave na Štrkoveckom jazere. Za horúceho počasia sa pretekalo na 2000 m trati v kategóriách do 14 rokov a starší si zmerali sily na 200 m. Mladí Piešťanci skončili na tretej priečke z 15 klubov. Tieto preteky sa radia do bodovania Slovenského pohára. Zlato si
vypádlovali: Samuel Podhradský v K1 12-ročných, Michal Jurčo v K1 13-ročných, juniorky Romana Mikušová v K1 a Hana Mikéciová v C1. O striebro sa postarali Branislav Jurčo v K1 12-ročných a Daniel Rybanský v K1 13-ročných. Bronz získali Hana Gavorová v K1 10-ročných a Daniel Ragula v K1 14-ročných. Štvrté miesta obsadili Michal Lenický v C1 juniorov, Alexander Bóri v K1 juniorov a Dominika Giretová v K1 kadetiek.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 24, ktoré je v predaji od 9. júna.