Ocenili mladých vodákov

• 3. marca 2018, 08:19
  • Autor:Sidónia Podhradská

V bratislavskom Technopole sa v piatok 23. februára uskutočnil Galavečer sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky, kde oceňovali najlepších jednotlivcov i oddiely Slovenského pohára za rok 2017. Klub Kajak – Kanoe Piešťany skončil v celkovom bodovaní štvrtý za Šamorínom, Novákmi a Komárnom.

Najsilnejšou piešťanskou kategóriou boli 14-roční kajakári, ktorí si podelili všetky tri miesta – Daniel Rybanský získal prvé, Samuel Podhradský druhé a Matej Današ tretie. V prvej desiatke skončili aj Daniel Ragula (6.) a Branislav Jurčo (8.). Medzi 14-ročnými kanoistami bol tretí Michal Szobolovszký a o niečo starší Michal Polakovič získal v juniorskej kategórii prvú priečku.
Skvelé umiestnenia získali aj kanoistky – prvé miesta obsadili Silvia Moravčíková (kadetka) a Tamara Balážová (13-ročné) a druhé Alexandra Lehutová (13-ročné). Tatiane Trakalovej unikla tretia priečka iba o jeden bod. Prvú priečku získala i kanoistka Hana Mikéciová, ktorá už preteká za Duklu Banská Bystrica.