Na slávnostnom galavečere kanoistiky ocenili aj vodákov z Moravian

Streda 01. 02. 2017 15:30  | Šport / Kanoistika  | Autor: sv

Dom kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke sa 20. januára stal miestom oslavy rýchlostnej kanoistiky a najmä slovenských úspechov v roku 2016. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom mal opäť pretekárov, ktorí boli vyhodnotení medzi najlepšími na Slovensku.

Ocenení kanoisti a kajakári z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom.

Ocenení kanoisti a kajakári z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom. (Autor: archív ŠK KAJAK)

Tradičný galavečer za účasti širokej kanoistickej rodiny od najmladších pretekárov, cez trénerov, funkcionárov i rodinných príslušníkov, poctili návštevou mnohé osobnosti a vzácni hostia.

Víťazkou Slovenského pohára medzi kanoistkami kadetiek sa stala Lucia Valová. V tej istej kategórii skončila na druhej priečke Martina Havrilová. Druhé miesto v kategórii kanoe 14-ročných dievčat obsadila Tamara Balážová a na treťom v rovnakej kategórii skončila Lucia Prouzová. Tretiu priečku si po náročných súbojoch počas celej sezóny odniesol Matej Danáš medzi 13-ročnými kajakármi a ocenený bol aj Michal Szobolovszky v kategórii 13-ročných kanoistov.

„Za výbornými výsledkami mladých moravianskych kanoistov a kajakárov stoja hlavne šéftréner Juraj Homola a Zuzana Matušovychová, za čo im patrí veľká vďaka. Náš klub skončil spomedzi viac ako dvadsiatich na krásnom piatom mieste. Veľmi si vážime toto historicky najlepšie umiestnenie. Pred ôsmimi rokmi, keď sme klub zakladali, sme ani vo sne nedúfali, že by sme sa za taký krátky čas vyšplhali tak vysoko,“ uviedol Igor Valo, predseda ŠK KAJAK.

Celý večer i noc sa niesli v slávnostnej, ale aj uvoľnenej atmosfére plnej zábavy, družných debát, chutných jedál, nápojov i tomboly... A tanečný parket bol v permanencii do skorých ranných hodín. „Bol to síce posledný galavečer pod hlavičkou Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (po spojení s vodnými slalomármi vznikol nový zväz Slovenská kanoistika na čele s Ivanom Cibákom), ale i v budúcnosti sa určite budú kanoisti každoročne schádzať pri takýchto stretnutiach, aby oslávili spoločné úspechy. A sme presvedčení, že aj v nasledujúcich rokoch bude čo oslavovať,“ pokračoval I. Valo.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 4, ktoré je v predaji od 31. januára.

 

 

GARGO
Regal Burger

Anketa