Moravanci získali v Bratislave sedem cenných kovov

• Kanoistika / Šport
  • 11. februára 2016, 10:18
  • Autor:S. Valová

Na verejných majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali v sobotu 30. januára v bratislavskom obchodnom centre Avion, sa stretli všetci kajakári a kanoisti, ktorí mali chuť zmerať si sily na trenažéroch. Išlo o podujatie na vysokej úrovni, o čom svedčila aj účasť až piatich majstrov sveta v mužskej kategórii. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom mal aj na tomto podujatí svoje zastúpenie. Sedem pretekárov si odnieslo celkovo sedem medailí.

Lucia Valová získala medzi kadetkami druhé miesto na 200 metrov a tretie na 1000 m. Išlo o veľmi silnú kategóriu, ktorá svojimi časmi na 1000-metrovej trati prekonala aj časy junioriek. Lucia Prouzová v kategórii 14-ročných dievčat obsadila výbornou jazdou druhú priečku na 200 m a štvrtá skončila na 1000 m. Peter Kizek ako jeden z mála kanoistov medzi kajakárkami si v kategórii 14-ročných chlapcov priniesol bronzovú medailu na 200 m trati a na 1000 m skončil na štvrtom mieste, od medaily ho delilo len pár metrov. Viktória Šilhanová v kategórii 13-ročných dievčat získala bronz na 200 m a zemiakovú medailu na 1000 m. Matej Danas, 13-ročný kajakár, po vydarenej vodáckej sezóne potvrdil, že aj jeho zimná príprava je poctivá a zaslúžene si vybojoval tretiu priečku na 1000 m a piaty skončil na 200 m – tu ho delili od tretieho miesta len desatiny sekundy.

Emma Bednárová ako 12-ročná pretekárka medzi 13-ročnými obsadila siedme miesto na 1000 m a ôsme na 200 m. Aj Tatiana Trakalová si išla na podujatie nazbierať cenné skúsenosti, ako 12-ročná medzi 13-ročnými obsadila deviate miesto na 200 aj 1000 m trati. Medzi neregistrovaných sa prihlásil Dalibor Havrlent a na 200 m trati získal prvé miesto.

Mladých Moravancov teraz čaká dokončenie zimnej prípravy, niekoľko sústredení na bežkách a na vode, v apríli prvé preteky, na ktoré sa už teraz všetci tešia.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 6, ktoré je v predaji od 9. februára.