GEFCO

Sýkora trénerom hokejových juniorov Nitry

Utorok 06. 06. 2017 11:00  | Šport / Hokej  | Autor: th

Tréner Roman Sýkora, ktorý viedol v hokejovej extralige ŠHK 37 Piešťany ako asistent i hlavný kouč, má nové pôsobisko. Po svojom konci v Piešťanoch sa bývalý hokejista preorientoval na mládežnícky hokej a v nasledujúcej sezóne bude viesť juniorov Nitry.

Bývalý tréner havranov Roman Sýkora povedie minuloročných juniorských majstrov.

Bývalý tréner havranov Roman Sýkora povedie minuloročných juniorských majstrov. (Autor: L. Duračka)

V decembri 2014 po skončení angažmánu v ŠHK 37 pracoval bývalý výborný extraligový hokejista ako regionálny zväzový tréner pre Slovenský zväz ľadového hokeja a viedol aj mládežnícku reprezentáciu Slovenska do 15 rokov. Jeho ďalším pôsobiskom sa stane Nitra, kde bude mať na starosť kategóriu juniorov, ktoráv minulej sezóne vyhrala majstrovský titul.

„S vedením Nitry som bol v kontakte dlhšie. Prichádzam do klubu,ktorý má vysoké ambície. Gro zlatého juniorského tímu zostáva, takže opäť budeme chcieť dosiahnuť čo najviac. Prioritou klubu však je pripravovať hráčov na prechod do A-mužstva,“ povedal Piešťanec R. Sýkora.

Jeho asistentmi budú Jaroslav Brňo a ďalší bývalý skvelý hokejista Juraj Štefanka. „Budem preto veľa komunikovať s trénerom áčka Andrejom Kmečom, ale, samozrejme, aj s kolegami-trénermi v doraste a kadetoch. Chceme hrať atraktívny a útočný hokej rovnako ako nitrianske A-mužstvo,“ dodal Sýkora.


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 22, ktoré je v predaji od 6. júna.

GARGO
Regal Burger

Anketa