Lušňák odohral za dva dni takmer štyri zápasy

• 17. marca 2015, 15:08
  • Autor:sita

Piešťanský hokejista Patrik Lušňák z Junosti Minsk bol priamym aktérom druhého najdlhšieho stretnutia v histórii európskeho hokeja. Prvý semifinálový súboj najvyššej bieloruskej súťaže sa hral 7. marca v Gomeli 165 minút a 11 sekúnd, v tom čase rozhodol o víťazstve hostí 2:1 Kiriuščenkov. Fanúšikovia videli takmer tri duely namiesto jedného, gól padol v šiestom predĺžení.

Súboj sa začal o 17.01 h miestneho času, skončil sa po šiestich hodinách a 22 minútach o 23.23 h. Brankár Junosti Boroduľa si pripísal 107 úspešných zákrokov, jeho domáci náprotivok Brikun „iba“ 65. „Bolo to hrozne náročné, mali sme toho plné zuby. Ku koncu zápasu už takmer nikto nevládal. Po víťazstve sme mali obrovskú radosť, no viac sme sa tešili, že duel konečne skončil. Najťažšie bolo nastúpiť na ďalší zápas, ktorý bol hneď na druhý deň. Boli sme poriadne unavení,“ prezradil nám P. Lušňák.
Prvé semifinále bolo dlho otvorené. Junosť viedla po presilovkovom góle Turkina z 24. min, domáci vyrovnali zásluhou Solomonova až v 58. min a vynútili si predĺženie. Lušňák sa v zápase prezentoval troma strelami.
Oba tímy odohrali v nedeľu aj druhý zápas a opäť sa predlžovalo. V polovici tretej tretiny skóroval Lušňák, keď upravil na 2:1, domáci však stihli v 52. min zásluhou Choromanda vyrovnať. Predĺženie v druhom súboji trvalo iba 165 sekúnd, druhý bod v sérii pre Junosť zabezpečil Parfejevec. Oba tímy tak počas dvoch dní odohrali 227 minút a 56 sekúnd, teda takmer štyri duely.
Najdlhším európskym zápasom zostáva súboj nemeckej DEL medzi Kolínom Haie a Adlerom Mannheim. Štvrťfinále sa 22. marca 2008 skončilo po 168 minútach a 16 sekundách hry. V NHL sa súboj medzi Montrealom Maroons a Detroitom Red Wings v semifinále play-off hral v noci z 24. na 25. marca 1936 celkovo 176 minút a 30 sekúnd.