„Havrani“ podľahli Nitre 0:2

• 29. októbra 2013, 18:42
  • Autor:

Piešťanskí hokejisti majú za sebou nabitý program a v utorok vycestovali do Nitry, kde ich čakal silný súper, ktorý mal z posledných zápasov skvelú formu. Naopak „havrani“ prehrali posledné tri stretnutia a tak si určite chceli napraviť chuť. Žiaľ sa im to nepodarilo, pretože Nitra potvrdila svoju domácu neporaziteľnosť a zdolala Piešťany 2:0 gólmi Stümpela a H. Ručkaya z poslednej tretiny. Hokejistov ŠHK 37 teraz čakajú dva domáce duely, keď sa v piatok stretnú s Martinom a v nedeľu s Banskou Bystricou.

HK Nitra – ŠHK 37 Piešťany 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 45. Stümpel (R. Tománek, M. Novák), 52. H. Ručkay (M. Kováčik, T. Chrenko)
Vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Kacej, M. Orolín, 2746 divákov
Nitra: Kristan – D. Milo, Nádašdi, Ordzovenský, P. König, M. Bača, M. Novák, Ďurkech – L. Novák, T. Chrenko, M. Kováčik – H. Ručkay, Stümpel, R. Tománek – Štumpf, M. Hamrák, Bajtek – Piačka, Kmeč, Pupák – Martin Segľa
Piešťany: Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, Valábik, Škadra, Biro, Drgoň, A. Hruška – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – J. Ručkay, Peško, M. Bartánus – Haring, Mišura, M. Toman
Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Pre nás to bol ťažký zápas. Na začiatku sme nevyužili šance z tlaku, ktorý sme mali a potom sa nám hralo ťažko. Piešťany nás dobrou organizovanou hrou držali na dištanc. Vedeli sme, že ten zápas musíme dobojovať. Zapreli sme sa a v tretej tretine vďaka húževnatosti sme to zlomili. Sme radi, že sme vyhrali proti kvalitnému súperovi."
Milan Klement (tréner Piešťan): "Štyridsať minút sme držali dobrý výsledok. V poslednej tretine sme sa ale zarezali sami. Nitra vyhrala, ale boli sme zdatný súper."
Viac sa o zápase dočítate v nasledujúcom čísle Piešťanského týždňa.