Hokej

Jakub Ručkay bol kapitánom slovenských in-line hokejistov na majstrovstvách sveta v Bratislave. (archív (jr/jh))

Ručkay a Haring na MS v in-line hokeji

Slovenskí reprezentanti v in-line hokeji na domácich majstrovstvách sveta obsadili konečné piate miesto. V piatkovom zápase v skupine o 5.-8. priečku na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave zdolali Chorvátsko 8:4. Vo výbere trénera Imricha Antala boli aj dvaja Piešťanci - Jakub Ručkay a Jozef Haring.

08. 07. 2017 11:00  |  Šport / Hokej
Adam Stacho reprezentoval SR na tohtoročnom svetovom šampionáte do 18 rokov. (archív A. Stacha)

Hokejista Stacho draftovaný do NAHL

V júni sa uskutočnil draft NAHL (North America Hockey League), v ktorom mal zastúpenie aj piešťanský mládežnícky hokej. V druhom kole si z celkového 29. miesta vybral tím Bismarck Bobcats piešťanského odchovanca Adama Stacha.

05. 07. 2017 16:00  |  Šport / Hokej
Vonkajšia plocha pred Easton arénou bude využívaná formou prenájmu.  (ŠHK 37)

Pred zimným štadiónom vyrástlo ihrisko

Pred zimným štadiónom vyrástlo ihrisko Pred hokejovou Easton arénou v Piešťanoch vyrástlo nové multifunkčné športové ihrisko.

04. 07. 2017 10:30  |  Šport / Hokej
Hokejbalisti Red Wings sa tešia z víťazstva v 24. ročníku PHbL. (J. Buranovský)

Red Wings ovládli Piešťanskú hokejbalovú ligu

Jedna z najstarších hokejbalových mestských líg na Slovensku - Piešťanská hokejbalová liga (PHbL), ktorá sa hrá od roku 1991, spoznala už svojho 24. víťaza. Majstrovský titul získali hráči Red Wings, ktorí vo finálovej sérii porazili celok HBC 2012 3:1 na zápasy.

28. 06. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Bývalý tréner havranov Roman Sýkora povedie minuloročných juniorských majstrov. (L. Duračka)

Sýkora trénerom hokejových juniorov Nitry

Tréner Roman Sýkora, ktorý viedol v hokejovej extralige ŠHK 37 Piešťany ako asistent i hlavný kouč, má nové pôsobisko. Po svojom konci v Piešťanoch sa bývalý hokejista preorientoval na mládežnícky hokej a v nasledujúcej sezóne bude viesť juniorov Nitry.

06. 06. 2017 11:00  |  Šport / Hokej
Adam Stacho z Očkova (uprostred) patril do kádra slovenskej osemnástky na MS. (archív A. S.)

A. Stacho po majstrovstvách sveta: Mali sme na medailu

Pred necelým mesiacom sa odchovanec piešťanského hokeja Adam Stacho predstavil v drese slovenskej reprezentácie do 18 rokov na svetovom šampionáte, ktorý sa konal v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Slováci síce vypadli vo štvrťfinále, no na turnaji sa prezentovali veľmi dobrým dojmom, hrali vyrovnané zápasy s elitnými družstvami a svojimi výkonmi si získali sympatie aj od prezidenta Andreja Kisku.

20. 05. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Zverenci
trénera Petra Lichanca obsadili na Dolce Vita Cupe tretiu priečku. (archív ŠHK 37)

Mladí havrani tretí na turnaji v Košiciach

Mladší žiaci HK Havrani Piešťany z 5. a 6. ŠHT bojovali počas uplynulého víkendu na turnaji v Košiciach s názvom Dolce Vita Cup 2017. Okrem nich na ňom štartoval HK Sršne Košice, HK Trebišov, HK Levice a HK Michalovce. Havrani obsadili celkové tretie miesto.

16. 04. 2017 16:00  |  Šport / Hokej
Michel Miklík je aktuálne oporou fínskeho celku JYP Jyväskylä. (archív ŠHK 37)

Záujem reprezentovať má aj Miklík

Veľmi dobrú formu potvrdzuje aj ďalší hokejista z Piešťan Michel Miklík. Ten v play-off fínskej najvyššej súťaže aktuálne bojuje v semifinále s tímom KalPa Kuopio. Vo štvrťfinálovej sérii proti Hämeenline zaznamenal päť gólov a dve asistencie. Ak by mu forma vydržala, určite by bol platným hráčom aj v reprezentácii na májových majstrovstvách sveta.

16. 04. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Odchovanec ŠHK 37 bude bojovať o ďalší štart na majstrovstvách sveta. (archív ŠHK 37)

Piešťanský hokejista P. Lušňák: Do reprezentácie sa vždy teším

Do prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie sa v úvode aktuálneho týždňa zapojil aj útočník Slovana a neskôr Zvolena Patrik Lušňák. Piešťanský odchovanec má na klubovej úrovni za sebou zaujímavú sezónu - so Slovanom sa mu nepodarilo postúpiť do play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) a odišiel do tipsportligového Zvolena. Teraz si chce spraviť chuť v závere sezóny prebojovaním sa do konečnej nominácie na svetový šampionát.

15. 04. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Prípravkári HK Havrani Piešťany so zlatými medailami. (archív (ŠHK 37))

Mladí havrani vyhrali turnaj v Trenčíne

Mladí hokejisti HK Havrani Piešťany z prípravky tretích a štvrtých ročníkov sa zúčastnili turnaja MG Spring Cup 2017, ktorý sa konal na zimnom štadióne Mariána Gáboríka v Trenčíne. Zverenci trénera Radoslava Kolníka skončili na prvom mieste, keď sa im podarilo vyhrať tri zo štyroch zápasov.

06. 04. 2017 11:00  |  Šport / Hokej
Články 1 - 10 z 931