Topvar Topoľčany – MHK Piešťany 34:19 (17:9)

• Šport / Hádzaná
  • 5. mája 2010, 10:16
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY/TOPOĽČANY – V Topoľčanoch sa zrodilo očakávané vysoké víťazstvo favorita, ktorý zdolal beznádejne posledné mužstvo prvoligovej tabuľky rozdielom 15 gólov. Hostia po prvý raz prekonali brankára v 9. min.

Domáci vyhrávali v polovici prvého polčasu už 11:2, no potom sa hra trochu vyrovnala a gólovo sa začali presadzovať aj Piešťanci. Hráči Topvaru si však stále udržiavali bezpečný náskok. Aj úvod druhej časti hry patril domácim, ktorým stačilo úvodných sedem minút na to, aby svoj náskok zvýšili na 21:10 a desať minút pred koncom viedli dokonca o pätnásť gólov v pomere 28:13. Tento rozdiel si domáci hádzanári udržali až do konca.
Piešťancom sa nepodarilo ubrániť hlavne Kovačecha, ktorý bol autorom desiatich gólov, a Jurdáka, ktorý skóroval sedemkrát. V mužstve hostí sa zapísali do listiny strelcov iba piati hráči. Najlepšie si počínal Peter Kotula, ktorý dal šesť gólov. O jeden menej mal na svojom konte Michal Nedorost, Marcel Majerník skóroval štyrikrát, Michal Bolješik trikrát a Roman Kryštúfek raz.
Zostava MHK: Šantavý, Kapša – Bolješik, Fedora, Stolár, Nedorost, Varačka, Kotula, Majerník, Paulík, Jakubík.