Hádzanári MHK po víťazstve nad ŠK Akadémia na prvom mieste

• Šport / Hádzaná
  • 2. novembra 2016, 20:26
  • Autor:th/mn

Piešťanskí hádzanári nastúpili v šiestom kole prvej ligy na palubovke ŠKP Akadémia Bratislava. Hráči MHK zvíťazili 32:28 a dostali sa na prvé miesto súťaže.

Od začiatku zápasu Piešťanci dobre bránili. V bráne chytal Králik. V 3. minúte po dvoch góloch Matejoviča viedli 3:1. Domácim po chybách v rozohrávke potom dovolili vyrovnať na 3:3. Hádzanári MHK dobre bránili, z čoho pri zakončovaní rýchlych protiútokov ťažili krídla Strižinec a Halo. V 10. min bolo skóre 4:8. V bráne domácich sa rozchytal Gálik a tí v 16. min vyrovnali na 10:10. V 19. min sa im podaril obrat a viedli 13:11. Záver zápasu zvládli lepšie hostia a po góloch Kotulu a Fejesa išli do vedenia 18:17. V druhom polčase začali Piešťany aktívnejšie a po góloch Lacušku a Hala v 33. min vyhrávali 20:17. V 43. min ŠKP znížilo rozdiel na 21:23. Šnúrou štyroch gólov v 47. min Piešťanci zvýšili náskok na 26:21. V 56. min v oslabení upravil po peknej kombinácii celého družstva Strižinec na 31:24. Domáci už len skorigovali výsledok na konečných 28:32.

Martin Nedorost, tréner MHK: „V zápase sme sa presadzovali najmä z rýchlych protiútokov. Hra na postavenú obranu nám nevychádzala podľa predstáv, šance sme si vypracovali, no brankár domácich podal výborný výkon a zakladal rýchle protiútoky, s ktorými sme sa v prvom polčase nevedeli vysporiadať. Po prestávke sme sa začali vracať a podali sme koncentrovanejší výkon. Aj napriek tomu, že sa nám v druhej časti prvého polčasu nedarila hra, ako celé družstvo sme zabojovali. V druhom polčase podal v našej bráne výborný výkon Králik, v obrane mu pomohli aj hráči. Dostali sme veľa gólov, väčšinou po našich chybách v útoku. Dokázali sme behať s domácimi hádzanármi a v druhom polčase sme boli jasne lepší.“

■ ŠKP Akadémia Bratislava – MHK Piešťany 28:32