Hádzanári MHK deklasovali Cífer, Kožík strelil 17 gólov

• Šport / Hádzaná
  • 25. marca 2015, 07:59
  • Autor:th/mn

V štvrtom jarnom kole prvej hádzanárskej ligy privítal MHK Piešťany v krajskom derby hádzanárov z Cífera. Piešťancom sa zápas vydaril, keď svojho súpera porazili jednoznačne 43:25.

V zápase dvoch tradičných súperov mali od začiatku navrch Piešťanci. Hostia síce využívali malé chybičky v rozohrávke domácich a do 12. min držali s Piešťanmi krok, keď bol stav 5:4. Hráči MHK však spustili gólovú smršť a v 20. min odskočili na 14:6 a v 24. min na 17:7. Výborne začala pracovať obrana so spoľahlivo chytajúcim Šantavým. V domácom drese bol pri streleckej chuti Kožík, ktorý v 27. min upravoval svojím trinástym gólom na 20:9. Posledný gól v prvom polčase a premiérový v piešťanskej hale strelil Strižinec a upravil na polčasových 21:11.
Po prestávke nastúpili domáci v pozmenenej zostave, aby si zahrali všetci hráči. Piešťanci si udržiavali desaťgólový náskok. Obe družstvá mysleli viac na útok ako na obranu a skóre rýchlo narastalo. V 45. min viedli Piešťanci už 30:18 a v 55. min zvyšoval Strižinec na 40:23. V posledných sekundách uzavrel strelecký účet na 43:25 svojím 17. gólom Kožík.
Martin Nedorost, tréner MHK: „Na zápas sme nastúpili bez zraneného Majbika, s chorým Kapšom, ktorý sedel na lavičke, a keď sa k tomu zranil v 5. min Filip Matejovič, zamiešali sme so zostavou. Nakoniec som rád, že si zahrali všetci hráči. Zo začiatku nám síce fungovala obrana so spoľahlivým Šantavým, ale Cífer ťažil z našich chýb v rozohrávke a trestal gólmi z protiútokov. Od stavu 6:5 sme sa vyvarovali chýb a skórovali sme z rýchlych protiútokov. V prvom polčase sa strelecky presadzoval Kožík v druhom sa k nemu pridali aj krídla Varačka a Strižinec. V bráne nás podržal Šantavý a jednu sedmičku chytil Kapša. Dôležité bolo, že sme si opäť schuti zahrali a zastrieľali. Škoda, že teraz máme tri týždne prestávku, ale využijeme ju na doliečenie zranených hráčov a najbližšie privítame doma Lehotu pod Vtáčnikom 12. apríla.“

Zostava/góly MHK: Kapša, Šantavý, Ďurina 5, Nedorost, Strižinec 7, Varačka 4, Filip Matejovič, Vlado 2, Kotula 1, Kožík 17, Stano 1, Majerník 6, Igor Matejovič

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 13, ktoré je v predaji od 24. marca.