Regionálny futbal začal! Nováčikovia z Boroviec i Drahoviec na úvod vyhrali

• 10. augusta 2015, 09:48
  • Autor:T. Horký

Futbalový ročník 2015/2016 v regionálnych futbalových súťažiach odštartoval počas uplynulého víkendu a od začiatku sezóny boli vidieť zaujímavé zápasy. Štart sú súťaže sa podaril postujúcim nováčikom z Drahoviec i Boroviec, ktorí svoje stretnutia vyhrali. Veľké Kostoľany a Krakovany vysoko prehrali, no výraznú výhru si pripísali Moravany, ktoré nadelili šesť gólov Merašiciam.

Piata liga

Zvončín – Krakovany 5:0 (2:0)
Krakovanom veru štart do sezóny 2015/2016 vôbec nevyšiel. V Zvočíne prehrávali už po 11 minútach 0:2 a domáci navyše po prestávke pridali ďalšie tri góly a Krakovancom tak udelili debakel 5:0.
Góly: Jankovič, M. Klenkovič po 2, Bron
Zostava Krakovian: Radoský – M. Sedlák, V. Kališ, Ondrejka, Pavlovič, P. Sedlák, O. Holán, Feranec, Netsch, Jurda, Hazda (Klinovský, Jančuš)

Trebatice – Križovany 2:0 (1:0)
V zápase mali jednoznačnú prevahu domáci pod vedením nového kapitána Juraja Kuťku a už v 7. min Kirka zabezpečil vedenie, ktoré vydržalo až do polčasu. Po zmene strán v 48. min Klačman zvýšil na 2:0. Domáci viac neskórovali, hoci možnosť mal Klačman, ale nepremenil jedenástku. Súper bol odovzdaný a za celý zápas vážnejšie neohrozil domáceho brankára Veselého.
Góly: Kirka, Klačman
Zostava Trebatíc: Veselý – Bíro, Valla, Verchola, Kotula, Směřička, Suchánek, Kuťka, Zelenay, Klačman, Kirka (Polakovič, Pažík)

Spartak Šaštín – Stráže – Veľké Kostoľany 4:1 (2:0)
Hostia prehrávali už po štvrťhodine 0:2 a tak sa aj skončil prvý polčas. Kostolanci síce znížili v druhej časti zásluhou Kollára, no domáci pridali ďalšie dva góly a vyhrali jednoznačne 4:1.
Góly: Hrubša 2, Konečný, Polák – Š. Kollár
Zostava V. Kostolian: Jamrich – Balón, Boldiš, Komadel, Vavrinec, Janíček, Žák, Mačica, J. Svitek, E. Svítek, Š. Kollár (Prosnan)

Moravský Sv. Ján – Drahovce 1:2 (0:0)
Nováčikovi piatej ligy z Drahoviec vyšiel vstúp do súťaže viac než dobre. Po bezgólovom prvom polčase poslal hostí do vedenia Vančo, no potom vyrovnal domáci Šimonovič. Drahovčanom však vystrelil tri body v 81. min Bihary.
Góly: Šimonovič – Vančo, Bihary
Zostava Drahoviec: Paulovič – Oríšek, Marek Horúcka, Martin Horúcka, Zajac, Vančo, Švikruha, T. Onder, Poláčik, Potrok, Šúst (Šerjeník, Bihari, Rusnák)

Oblastné majstrovstvá

Veľké Orvište – Brestovany 1:4 (1:2)

Hoci hostia viedli už po 20. min 2:0, Orvište stihlo do polčasu znížiť zásluhou Zsolnaya. Po prestávke však hostia pridali ďalšie dva góly a za výhru 4:1 zobrali všetky tri body.
Góly: Zsolnay – Šiška 2, Sabo, Varga
Zostava V. Orvišťa: Budka – Stolárik, Tanáč, Jánošík, Šiška, J. Vavrinec, T. Pavlovič, Belica, Zsolnay, P. Pavlovič, Luk. Bartošek (R. Vavrinec, Špergnoga)

Borovce – Šulekovo 3:0 (2:0)
Nováčik súťaže z Boroviec vstúpil do sezóny na výbornú a už po prvom polčase viedol 2:0, keď sa presadili Herceg s Macháčom. Prvý menovaný navyše pridal aj tretí gól domácich a Borovčania zvíťazili nad Šulekovom jednoznačne 3:0.
Góly: Herceg 2, Macháč
Zostava Boroviec: Valo – Šašo, Macháč, Pav. Herceg, Péči, Jankech, Žilka, T. Radošinský, Kapičák, M. Balcír, Koprna (M. Radošinský, Macháč, Štefanka)

Oblastná súťaž sk. B

Madunice – Šterusy 4:2 (3:0)
Domáci mali drvivý vstup do zápasu a po polhodine už viedli 3:0. Po prestávke zvýšil na 4:0 Polák, no hosťom sa aspoň podarilo zmierniť výsledok na 2:4, keď sa presadili Nesteš a Žilka.
Góly: Stach, Chalány, Hargaš, Polák – Nesteš, D. Žilka
Zostavy – Madunice: Tonkovič – Stankovič, Kosa, Blaho, Hargaš, J. Kabát, Mesároš, Rusnáčik, Chalány, Stach, Polák (B. Kabát, Hromada, Hyben),
Šterusy: Kadúc – Palkech, Madunický, Nesteš, Brezina, Strapatý, Mahrek, Sereda, Jankovič, Gajdošík, Žilka (Nosko, Hamšík)

Banka – Dolný Lopašov 2:3 (0:1)

Hostia viedli po prvom dejstve 1:0 po góle Lukáča, no gólová prestrelka v druhom dejstve zriadila atraktívny súboj do posledných minút, keď za stavu 2:2 rozhodol v 83. min o víťazstve Lopašova svojim druhým gólom Lukáč.
Góly: Kusý, P. Bogora – Lukáč 2, Hornák
Zostavy – Banka: Szabo – Varga, Vajsábel, Benko, Patrik Bogora, Belan, Kusý, Pazderka, Samuhel, Marian Bogora, Hornák (Lulovič),
D. Lopašov: Pavelský – Čerňanský, Buchel, Braniša, Masárik, Hornák, Beblavý, Vrbovský, Kubiš, Gula, Lukáč (Mačica, Lenghart)

Dubovany – Trakovice 1:4 (1:1)
Body si zvonku vezú aj Trakovice. Po remízovom prvom polčase, kedy sa za domácich presadil Kusý sa hostia odtrhli po zmene strán a tromi gólmi rozhodli o svojej výhre 4:1.
Góly: Kusý – Janovič, Mužila, Kubiš, Bališ
Dubovany: Kalaš – Pastorek, Sasák, Kusý, Kollár, Vrbík, Šimon Strečanský, Brucháč, Masarik, Martin Strečanský, Skaličan (Nizner, Vozár, Bubák)
Trakovice: Pikna – Mužila, Radošovský, Peter Chudý, Krajčovič, Bališ, Jakub Tolarovič, Janovič, Marcel Tolarovič, Komarňanský, Kubiš (Jančík)

Prašník – Koplotovce 4:2 (3:0)
Prašníku vyšiel náramne prvý polčas, keď ho vyhral 3:0 po dvoch góloch Pašmíka a jednom Kazíka. Po prestávke však videl červenú kartu domáci Kubík a hostia dokázali znížiť na 2:3. Na konečných 4:2 pre domácich však upravil v závere zápasu Grivalský.
Góly: Pašmík 2, Kazík, Grivalský – Tajber
Zostava Prašníka: Holán – Kurňavka, Kubík, Obuch, Ondrej Bielik, Žažo, Grivalský, Milan Kazík, Rastislav Bielik, Pašmík, Konkuš (Michal Kazík)

Veselé – Pečeňady 0:0
Vo súboji Veselého s Pečeňadmi diváci nevideli žiaden gól, keďže sa ani jedno z mužstiev nedokázalo presadiť. Mužstvá si tak podelili body za bezgólovú remízu.
Zostavy – Veselé: Ševečka – Duračka, Urban, Michalčík, Bartovic, Masár, Konečný, Bašovský, Dadík, Gula, Klúčovský (Lesay, Krajčo, Chudý),
Pečeňady: Královič – Lužák, Durdy, Jankovič, Ondrášik, Zubčák, Michalčík, Macho, Holiš, Miškolci, Svitek (Adamčík, Mitošinka, Chudý)

Ostrov – Šípkové 2:0 (0:0)
Po bezgólovom prvom dejstve sa o víťazovi rozhodlo až v závere zápasu. Najskôr poslal domácich do vedenia v 82. min Holán a v poslednej minúte upravil na konečných 2:0 domáci strelec Klasovitý.
Góly: Holán, Klasovitý
Zostavy – Ostrov: Hajdín – Chochula, Pavol Kabát, Peter Kabát, Valo, Regina, Legiň, Urbánek, Klasovitý, Svetlík, Sipos (Gagorin, Bolješik, Holán),
Šípkové: Líška – Hanuliak, Oška, Balcír, Lago, Ilenčík, Žák, Šalát, Kubík, Koyš, Držík (Puvák, Gvizd)

Chtelnica – Bojničky 1:1 (0:1)
Chtelničania inkasovali gól pred koncom prvého polčasu, no hneď v úvode toho druhého vyrovnal Tomáška a zabezpečil domácim aspoň bod za remízu 1:1.
Góly: Tomáška – Bučko
Zostava Chtelnice: Patrik Piačka – Cibrín, Bílik, Piešťanský, Melicher, Matej Piačka, Čížik, Stanovič, Tomáška, O. Zemko, Bolla (D. Zemko, Bolla)

8. liga trieda B

Pastuchov – Nižná 1:1 (0:0)
Nižná sa presadila, ako prvá v 69. min zásluhou Magnusa, no o desať minút vyrovnal Hlaváč a zabezpečil tak domácim aspoň bod.
Góly: Hlaváč – Magnus
Zostava Nižnej: Porubský – Kosmál, Velšic, Michalička, Janega, Magnus, Horváth, Boldiš, Janech, Piačka, Šimkovič

Horné Trhovište – Kočín – Lančár 2:2 (0:2)
Hostia viedli po prvom polčase už 2:0 a vyzeralo to, že by im víťazstvo nemalo újsť. Domáci sa však presadil v druhom dejstve najskôr zásluhou Matečného a v závere zápasu im zaistil bod za remízu Šéry.
Góly: Matečný, Šéry – Hruška, Žažo
Zostava – Kočína-Lančára: Varačka – Knobloch, Kunic, Rechtorík, Reško, Bobček, Tokoš, Hruška, Pavlíček, Holícky, Žažo (Vrbovský, Lukáčik)

Moravany nad Váhom – Merašice 6:0 (4:0)
Moravanci vstúpili do novej sezóny s veľkou chuťou a Merašiaciam naložili poriadny debakel. Už polčasový výsledok 4:0 hovoril jasne v prospech domácich. Tí neprestali hrať ani po zmene strán a pridali ďalšie dva góly a vyhrali tak vysoko 6:0.
Góly: Dechet 2, Dávidek, Paulovič, Polák, Števík
Zostava Moravian: Lamini – Sulák, Hrebík, Novosad, Jenčík, Davídek, Dechet, Hečko, Paulovič, Zsolnay, Polák (Topolčáni, Števík, Šilhan)

Dolné Trhovište – Sokolovce 2:1 (0:1)

Sokolovčania viedli od 18. min gólom Jašíka, ale po prestávke prišli o vedenie v priebehu troch minút keď sa v rozmedzí 53. a 56. min presadili Jančička a Košík. Domáci tak získali všetky tri body.
Góly: Jančička, Košík – Jašík
Zostava Sokoloviec: Pikus – Blaško, Jašík, Polák, Korvín, Velič, Vido, Orosz, Škoda, Fides, Homola