Na žiakov Drahoviec čakajú v novej sezóne zmeny

Streda 06. 09. 2017 10:00  | Šport / Futbal  | Autor: M. Radošovská - ObFZ Trnava

V minulej sezóne sa medzi postupujúcimi družstvami v žiackej kategórii okrem Cífera a Bučian ocitli aj futbalisti Drahoviec, ktorých postup však nebol taký jednoznačný a museli oň bojovať do posledného kola.

Radosť po minuloročnom postupe do štvrtej ligy.

Radosť po minuloročnom postupe do štvrtej ligy. (Autor: M. Radošovská)

Štvrtá liga bude pre Drahovce veľkou zmenou a nebude jedinou, pretože v aktuálnej sezóne sa spojili so žiakmi z Maduníc.

„Sú to dve rozdielne družstvá, takže sa ešte trochu spoznávajú a potrebujú sa viac oťukať. Budú spoločne hrať vyššiu ligu, preto dúfam, že to pre chlapcov bude motivujúca výzva popracovať na sebe, aby sme oproti minulej sezóne ešte niektoré veci zlepšili. Navyše spoznajú aj iných súperov, nielen tu z okolia, kde sme doteraz hrávali,“ zhodnotil tréner Pavol Sedláčik.

Ďalšou zmenou pre žiakov je to, že v trénerskom tíme bude pre nedostatok času chýbať Martin Rusnák. „Záležalo mi na tom, aby som chalanom odovzdal kus svojich skúseností a aby sme vytvorili dobrú partiu, ktorá sa baví futbalom, čo sa mi aj podarilo. Chcel by som sa k trénovaniu ešte niekedy v budúcnosti vrátiť, pretože ma veľmi baví, ale momentálne na to nemám čas,“ prezradil Rusnák.

Zároveň vyjadril spokojnosť s dosiahnutými úspechmi počas jeho pôsobenia v tíme: „Mali sme výbornú sezónu, ťahali sme všetci za jeden povraz. Moje poďakovanie patrí celému kolektívu, taktiež trénerom, teda Pavlovi Sedláčikovi a vedúcemu mužstva Petrovi Hargašovi. Rovnako nám držalo palce aj vedenie, rodičia, a to bolo pre celé družstvo veľmi dôležité a hnalo nás to dopredu.

Podobne zhodnotil sezónu Sedláčik: „Minulý ročník hodnotím len kladne, pretože chlapcov bolo málo, mali sme v tíme päť prípravkárov a všetci chodievali poctivo na tréningy i na zápasy. Nikdy sme nikoho nenechali sedieť na lavičke, chalani boli motivovaní, chceli víťaziť a nakoniec to aj dosiahli.“

V Drahovciach budú ešte dlho spomínať na posledné stretnutie sezóny, na ktorom sa stretlo 250 divákov, čo by ocenil nejeden mužský duel. V zápase medzi Drahovcami a Pečeňadmi sa malo rozhodnúť o definitívnom víťazovi súťaže. Zatiaľ čo vyrovnaný prvý polčas sa skončil nerozhodne 1:1, ten druhý sa neobišiel bez horlivých emócií a derby nakoniec dopadlo lepšie pre domácich po výsledku 4:2. „Chalani dali do zápasu všetko, čo v sebe mali a počas sezóny sa to báli ukázať. Boli družstvom, ktoré určuje tempo, nie sa prispôsobuje súperovi. Vleteli do súpera naplno a dokázali, že si zaslúžia súťaž vyhrať,“ povedal Sedláčik.

Na zápas zaspomínal aj Rusnák: „Bol to veľmi dôležitý duel a chalani to pociťovali už cez týždeň. Bolo na nich vidieť, že majú zodpovedný prístup a chcú vyhrať. Prišli ich pozrieť rodiny a kopec divákov, takže si myslím, že to bol pre nich veľký zážitok.“ Po úspechu prišli oslavy, ktoré absolvovali spoločne na chate oddychom, turistikou a kúpaním.

Okrem toho, že Drahovce sa stali absolútnym víťazom so 152 gólmi na konte, 70 z nich nastrieľal Martin Janovský a bol najlepším strelcom piatej ligy, skupina B. „Je to perspektívny a talentovaný hráč, a keď na sebe ešte viac popracuje, bude veľmi dobrý,“ skonštatovali obaja tréneri.

Sedláčik minulú sezónu na tabuľkové výsledky nepozeral a neplánuje tak robiť ani v tejto: „Nemal som prehľad o našom umiestnení, takže mi na tom ani nezáleží. Pozerám sa na to, ako hráči hrajú, na ich herný prejav, rýchlosť, kombinácie a zakončovania. Chcem, aby sa o pár rokov na nich dalo pozerať a aby sa niečo naučili. Je jedno, či skončia na piatom alebo desiatom mieste.“

Okrem prípravy, ktorú absolvovali hráči v domácich podmienkach, pracujú na utužení kolektívu: „Nedávno sme mali zoznamovačku, počas ktorej sme boli cez víkend opekať a okúpať sa s deťmi, aby sa navzájom spoznali aj mimo hracej plochy a bola lepšia partia,“ dodal Sedláčik.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa