Kohúti získali regionálny pohár

Piatok 30. 06. 2017 13:00  | Šport / Futbal  | Autor: mb/th

Na futbalovom štadióne PFK Piešťany sa počas predminulého víkendu konal prvý ročník juniorského turnaja Piešťany Region Cup. Zúčastnili sa ho aj tri domáce tímy Kohútov. Ten v najsilnejšom zložení dominoval a jasne porazil všetkých protivníkov, čím sa postaral o historický prvý zisk putovného pohára. Na druhom mieste skončili Dubovany, bronzové medaily putovali do Častkoviec.

Na juniorskom turnaji Piešťany Region Cup sa zúčastnilo osem tímov.

Na juniorskom turnaji Piešťany Region Cup sa zúčastnilo osem tímov. (Autor: archív PFK)

Z turnaja, na ktorom sa zúčastnilo osem družstiev, mal obrovskú radosť aj jeden z jeho organizátorov Ján Stachura: „Aj keď bolo náročné na poslednú chvíľu vyskladať program turnaja, keďže len niekoľko hodín pred jeho začiatkom sa odhlásil jeden tím, pozitívne hodnotím ohlasy rodičov či celkovú atmosféru. Účastníci boli podľa môjho názoru spokojní.“

Piešťany Region Cup je určený pre desaťročných a mladších futbalistov. Zúčastniť sa ho môžu tímy z okolitého regiónu. „Cieľom je priniesť zdravú konkurenciu medzi lokálne kluby, z ktorých tie najlepšie vyzvú Piešťancov v boji o zisk putovného pohára. Zároveň sa môže porovnať kvalita jednotlivých celkov v našom regióne,“ dodal Stachura.

GARGO
Regal Burger

Anketa