Futbalisti Piešťan aj naďalej na víťaznej vlne

• 6. septembra 2016, 17:52
  • Autor:th/ts

Futbalisti PFK Piešťany v piatom kole ôsmej ligy cestovali do Kočína-Lančára a opäť potvrdili svoju výbornú formu z predošlých zápasov. Piešťanci si poradili so svojím protivníkom aj tentoraz a Kočín-Lančár porazili 4:1, keď po dvoch góloch strelili Glos a Staško.

TJ Kočín-Lančár – PFK Piešťany 1:4 (0:2)

Góly: 89. Bílik (pen.) – 10. a 50. (pen.) Glos, 32. a 59. Staško
Zostavy – Kočín-Lančár: Varačka – Kunic, Rechtorík, Knobloch, Kubiš, Hruška, Orihel, Tomiš, Tokoš, Žažo, Holícky (Bílik, Vrbovský),
Piešťany: Olejník (70. Javorka ml.) – Szabo, Javorka st., Krajčovič, Valla, Prištic, Sýkora (85. Horňanský), Stachura, Cyril (55. Potúček), M. Dadík, Glos, Staško

Michal Krajčovič, tréner Piešťan: „Zápas v Kočíne sme mali od začiatku pod kontrolou. Prvýkrát sme sa presadili v 10. minúte zásluhou nášho najlepšieho strelca Glosa. Domáci sa snažili o kombinačnú hru, ale všetky ich rozvíjajúce akcie sme už na polovici ihriska eliminovali a hra sa odohrávala vlastne len na polovičke domácich. V 32. min sa presadil gólovo Staško, keď z ostrého uhla tvrdou strelou prekonal domáceho brankára. Postupne začala pribúdať na ihrisku nervozita, k čomu prispeli aj nepresné verdikty rozhodcu, a po jednej takejto situácii, keď nás obral o regulárny gól, vytiahol v 37. min červenú kartu pre nášho pravého obrancu Szaba. Napriek oslabeniu sa nič na hre nemenilo a lopta bola prakticky len na našich kopačkách. Ďalší gól padol v 50 min. Rozhodca musel zapískať faul zozadu na Dadíka a pokutový kop premenil Glos. O deväť minút už bolo 4:0, keď sa druhýkrát presadil i Staško. Ďalšie naše šance Prištica, Staška aj Dadíka ostali nevyužité a skóre sa v náš prospech nemenilo, naopak v poslednej minúte rozhodca daroval domácim pokutový kop, ktorým skorigovali na konečných 1:4. Za zmienku stojí ešte prehnaný zákrok po rohovom kope na nášho brankára Olejníka, ktorého museli previezť do nemocnice s podozrením na zlomeninu, a keďže sme nemali druhého brankára, posledných 20 minút odchytal Martin Krajčovič. Musím skonštatovať, že absolútne spoľahlivo, a svojimi zákrokmi zaujal aj domácich fanúšikov. S výkonom mužstva som spokojný, až na miernu nedisciplinovanosť po sporných rozhodnutiach, na čo sme doplatili zbytočnými kartami a vylúčením.“