Futbal

Trebatice (v zelených dresoch) ostali jediným zástupcom piešťanského regiónu v piatej lige. (ilustr. foto: M. Ledecký)

Regionálne futbalové súťaže so zmenami

Piatkový aktív Oblastného futbalového zväzu (ObFZ) Trnava priniesol niekoľko noviniek, s ktorými sa budú fanúšikovia futbalu stretávať. V regionálnych súťažiach nastalo pred začiatkom sezóny 2017/2018 viacero zmien a my prinášame ich súhrn.

22. 07. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Piešťanskí futbalisti zvíťazili v ôsmej lige jednoznačným spôsobom, keď vyhrali všetkých 27 stretnutí. (archív PFK)

M. Krajčovič: Víťazstvo PFK bolo dominantné

Po troch rokoch odohral piešťanský A-tím celú sezónu. Aj keď po predchádzajúcom odhlásení futbalistov PFK zo štvrtej ligy museli muži pod vedením Michala Krajčoviča začať v najnižšej regionálnej súťaži, v neznámych vodách slovenského futbalu dominovali a počas 27 zápasov získali plný počet bodov.

09. 07. 2017 12:00  |  Šport / Futbal
Martin Krajčovič je nový tréner PFK (archív PFK)

Bratská výmena, muži majú nového trénera

Michal Krajčovič sa k 30. júnu vzdal postu trénera futbalistov PFK Piešťany z dôvodu pracovnej vyťaženosti. Vo funkcii ho nahradí jeho brat Martin a ako asistent mu bude vypomáhať i športový riaditeľ PFK Cyril Stachura.

04. 07. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Skúsený hráč pomohol k postupu PFK Piešťany 31 presnými zásahmi. (archív PFK)

J. Glos: Aj v ďalšej sezóne bude cieľom PFK postup

Futbalisti PFK Piešťany majú za sebou úspešnú sezónu, keď ôsmu ligu dokázali ovládnuť bez straty bodu a postúpili do vyššej súťaže. Veľkou oporou Piešťancov bol skúsený Jozef Glos, ktorý nastrieľal 31 gólov a stal sa najlepším strelcom súťaže, čím výrazne prispel k postupu.

02. 07. 2017 14:00  |  Šport / Futbal
Na juniorskom turnaji Piešťany Region Cup sa zúčastnilo osem tímov. (archív PFK)

Kohúti získali regionálny pohár

Na futbalovom štadióne PFK Piešťany sa počas predminulého víkendu konal prvý ročník juniorského turnaja Piešťany Region Cup. Zúčastnili sa ho aj tri domáce tímy Kohútov. Ten v najsilnejšom zložení dominoval a jasne porazil všetkých protivníkov, čím sa postaral o historický prvý zisk putovného pohára. Na druhom mieste skončili Dubovany, bronzové medaily putovali do Častkoviec.

30. 06. 2017 13:00  |  Šport / Futbal
Nultý ročník MFL vyhral tím Olympic, ktorý vo finále zdolal HPN Stars po penaltovom rozstrele. (archív PFK)

Mestskú futbalovú ligu ovládol Olympic

Deň pred posledným zápasom futbalistov PFK sa v Piešťanoch odohrali stretnutia finálového turnaja znovuobnovenej Mestskej futbalovej ligy Magna Energia. Na turnaji boli najúspešnejší hráči tímu Olympic, ktorí vo finále zdolali HPN Stars 2:1 po penaltovom rozstrele.

21. 06. 2017 11:00  |  Šport / Futbal
Taliansky veľkoklub Inter Miláno bude v Trebaticiach organizovať letný futbalový kemp. (archív R. Mlynára)

Aktivity Interu Miláno - kemp v Trebaticiach, potom akadémia?

Ako sme prednedávnom informovali, taliansky futbalový gigant Inter Miláno začal rozbiehať svoje aktivity zamerané na mládežnícky futbal na Slovensku a konkrétne v piešťanskom regióne. V prvej polovici júla sa v Trebaticiach uskutoční letný kemp Inter Academy Camp pod vedením profesionálnych odborníkov z talianskeho veľkoklubu. Minulý týždeň zavítali na Slovensko predstavitelia klubu a médiám priblížili svoje zámery.

17. 06. 2017 12:00  |  Šport / Futbal
Druhý ročník PFK Junior Cupu sa uskutočnil počas prvého júnového víkendu. (archív PFK)

PFK: Pán Mlynár pošpinil prácu klubu

Počas uplynulých dvoch rokov sa v Piešťanoch uskutočnil mládežnícky futbalový turnaj PFK Junior Cup, po premenovaní Slovak Junior Cup. Veľké podujatie, ktorého sa v oboch ročníkoch zúčastnil napríklad aj taliansky AS Rím, sa však presunulo z Piešťan do Nitry.

16. 06. 2017 09:53  |  Šport / Futbal
Mladíci z AS Rím minuloročný Slovak Junior Cup vyhrali. (archív R. Mlynára)

Taliani smerujú svoje aktivity do Trebatíc

Do piešťanského regiónu prichádza so svojimi aktivitami jeden z najslávnejších talianskych futbalových klubov - Inter Miláno. Gigant z druhého najväčšieho mesta Talianska bude v neďalekých Trebaticiach organizovať letný Inter Academy Camp pre mládežníckych futbalistov. Zástupcovia klubu prišli minulý týždeň na Slovensko a prezradili aj zámer vybudovať futbalovú akadémiu. Dočkáme sa jej tiež v Piešťanoch alebo okolí?

15. 06. 2017 09:00  |  Šport / Futbal
Dlhoročný slovenský futbalový reprezentant Filip Hološko bude vo svojej kariére pokračovať v ŠK Slovan Bratislava. (skslovan.com)

Hološko posilou Slovana Bratislava, upísal sa na dva roky

Dlhoročný slovenský futbalový reprezentant Filip Hološko bude vo svojej kariére pokračovať v ŠK Slovan Bratislava. Informuje o tom web "belasých". Tridsaťtriročný útočník v utorok podpísal s vedením svojho nového zamestnávateľa kontrakt na dva roky. So 105 ligovými gólmi je Hološko súčasťou elitného Klubu ligových kanonierov. Od roku 2002 pôsobil v zahraničí - v Liberci, Manisaspore, Besiktasi Istanbul, Istanbule BB, Rizespore a naposledy v FC Sydney, s ktorým získal austrálsky titul.

14. 06. 2017 08:41  |  Šport / Futbal
Články 51 - 60 z 1046
Regal Burger

Anketa