Vznášadlá opäť na Lodenici

Štvrtok 04. 05. 2017 14:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: ts

Po úspešne obnovenej tradícii organizovania vodno-motoristických športových podujatí na piešťanskej Sĺňave sa členovia Klubu vodného motorizmu a vodných športov (KVMVŠ) opäť rozhodli zorganizovať Majstrovstvá Európy vznášadiel o Veľkú cenu Slovenska 2017.

Preteky seriálu majstrovstiev Európy vznášadiel zavítajú do Piešťan v auguste.

Preteky seriálu majstrovstiev Európy vznášadiel zavítajú do Piešťan v auguste. (Autor: archív KVMVŠ)

Súťaž, ktorá sa uskutoční v dňoch 12.-13. augusta, bude tretím kolom zo štvordielneho seriálu majstrovstiev Európy, ktoré sa uskutočnia v anglickom Allertone, francúzskom Grez-Neuville a finálovom kole v nemeckom Saalburgu. Účasť potvrdili už jazdci z Nemecka, Francúzska, Švédska, ale aj Rakúska, Česka a, samozrejme, domáceho Slovenska.

Organizátori nezabudli ani na divákov, pre ktorých opäť pripravujú zaujímavý sprievodný program. Tentoraz bude rozšírený o propagačné jazdy rýchlostných motorových člnov Classic boats jazdcov z Nemecka, Čiech, ale aj slovenskú legendu vodného motorizmu Ladislava Herbanského. Preteky Classic boats si môžu fanúšikovia pamätať zo 70. a 80. rokov, keď klub KVMVŠ organizoval Modrú stuhu Piešťan. Predstavia sa, samozrejme, aj vodní lyžiari Klubu vodného lyžovania a vodných športov Piešťany, tešiť sa môžeme na mnohé ďalšie atrakcie ako „lietanie“ nad vodou Aquafly, čo si bude možné i vyskúšať, a na areál pre detských fanúšikov.

GARGO
Regal Burger

Anketa