Tupý a Svetlošák víťazní

• 13. mája 2015, 15:34
  • Autor:mt

V Komjaticiach sa 1. mája konalo prvé kolo pohára cyklistického Masters Merida Cupu, ktorý je najvyššou domácou súťažou v kategórii masters. Veľmi dobre si počínali piešťanskí cyklisti, z ktorých hneď dvaja stáli na stupňoch víťazov.

Kritérium sa konalo za príjemného počasia. Trať bola dlhá 2200 metrov, na ktorej boli pravotočivé zákruty. Kritérium sa na prvý pohľad javí ako nenáročná disciplína, ale opak je pravdou. Nástupy a špurty prebiehajú počas celých pretekov, pretože každé kolo je bodované (prvý berie bod za každý prejazd a v každom treťom kole bodujú štyria pretekári). Preteky sa vyznačujú aj častými pádmi.
Piešťanci sa v prvom kole vôbec nestratili. Milan Tupý vo svojej kategórii „D“ obsadil prvé miesto a podobne si počínal aj Miroslav Svetlošák v kategórii „B“. Peter Rihay obsadil v kategórii „E“ štvrtú priečku.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 20, ktoré je v predaji od 12. mája.