Piešťanskí ragbisti potrápili Žilinu

• 18. novembra 2016, 10:05
  • Autor:fk

Hráči Rugby Union Clubu (RUC) Piešťany sa v nedeľu 6. novembra predstavili v „pätnástkovom“ ragby zápase v rámci Respect Development ligy proti RC Bears Žilina. Výsledok 22:14 pre domácich medveďov naznačuje jasný priebeh zápasu, ale opak je pravdou.

Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. V prvom polčase boli Piešťanci mierne zaskočení tvrdosťou fyzicky zdatnejších Žilinčanov, z čoho ako prví v zápase inkasovali. Po pár minútach a niekoľkých tvrdých skládkach upokojili svoj prejav na ihrisku a takisto bodovali. Polčasový stav bol nerozhodný 7:7. Po prestávke začali piešťanskí ragbisti mierne dominovať. Auty boli z ich strany excelentné počas celého zápasu, dokonca sa i niekoľkokrát podarilo „vyskákať“ aj out žilinského celku. Pokračovali v aktivite a postupne začali prehrávať súpera aj v mlynoch, pri ktorých najmä v prvom polčase zaostávali. Ešte päť minút pred koncom zápasu viedli Piešťanci, ale žilinské protiútoky boli smrteľné. V závere RUC nevyužil obrovský tlak, otvoril hru a to sa mu stalo osudným. Z protiútoku Žilinčania zvýšili svoj náskok a uzavreli stav na konečných 22:14.

Terry Purton, prezident RUC Piešťany:
„Po takmer 20 rokoch strávených na Slovensku môžem konštatovať, že tento zápas bol výkonnostne jeden z najlepších, aký som kedy videl medzi slovenskými tímami. Každý hráč má u mňa obrovský rešpekt, ale opäť zdôrazňujem, že sme na začiatku dlhej cesty. Som presvedčený, že náš klub, ale aj celé slovenské ragby sa poberá správnym smerom, a ak budeme pokračovať v náročnom tréningovom procese, dostavia sa aj výsledky. Na záver chcem poďakovať obom mužstvám za predvedenú hru.“

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 46, ktoré je v predaji od 15. novembra.