Piešťanskí cyklisti majstrami Slovenska

• Šport / Ostatné športy
  • 29. júla 2016, 10:08
  • Autor:mt

V Kráľovej pri Senci sa v nedeľu 17. júla konalo 11. kolo Merida Road Cup, ktoré bolo vypísané ako Majstrovstvá Slovenskej republiky v pretekoch jednotlivcov Masters. Tradične sa na podujatí darilo cyklistom z CK Piešťany.

Preteky sa konali na deväťkilometrovom okruhu, ktorý bol rovinatý, no jazdcom komplikoval situáciu silný vietor. Pretekári absolvovali podľa vekových kategórií od päť do desať kôl. Už tradične piešťanskí cyklisti svojimi výkonmi a majstrovstvom dokazovali, že je to v súčasnosti najlepší cyklistický klub masters na Slovensku. V kategórii D sa Miloš Gežo sa stal majstrom Slovenska, Dominik Tábora skončil na druhom a Milan Tupý na treťom mieste, ktorý po ťažkom páde v Prešove ešte nebol zdravotne úplne v poriadku. V kategórii F bol Peter Rihay druhý, František Ostracký tretí a Milan Karaba šiesty.