Metelka vyhral časovku v Belgicku

• 23. novembra 2016, 09:43

Piešťanský hendikepovaný športovec Jozef Metelka zvíťazil v piatkovej časovke na 500 metrov na exhibičných pretekoch dráhových cyklistov v belgickom Gente.

Na tradičnom podujatí „Six Days of Gent“ na jednej z najstarších dráh v Európe, ktorú postavili ešte v roku 1927, ovládol J. Metelka preteky na tri kolá medzi paracyklistami výsledným časom 33,900 sekundy. Dosiahol rýchlosť 53,0973 km/h. Druhý skončil belgický ženský tandem Anneleen Moniseurová – Griet Hoetová (36,560), tretí bol ďalší domáci pretekár Kris Bosmans (36,650).

Tridsaťročný J. Metelka, ktorý dlhodobo žije v Anglicku, nedávno absolvoval premiéru na pretekoch Svetového pohára cyklistov-dráharov medzi „zdravými“ pretekármi v Glasgowe a v kvalifikácii stíhačky jednotlivcov skončil na 14. mieste. Metelka je dvojnásobný paralympijský víťaz a trojnásobný medailista z Ria de Janeiro a v Gente sa predstaví ešte v tímšprinte na 500 m s dvojicou ďalších pretekárov.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 47, ktoré je v predaji od 22. novembra.