Atlétom Družby sa na majstrovstvách darilo

• Šport / Ostatné športy
  • 14. októbra 2017, 05:18
  • Autor:ah

Atletické Majstrovstvá západoslovenskej oblasti mladších a najmladších žiakov sa uskutočnili v nedeľu 1. októbra v Skalici. Po úspechu v súťaži družstiev vynikli pretekári z atletického oddielu TJ Družba Piešťany aj v jednotlivých disciplínach.

Dohromady získali šesť medailí a stali sa majstrami v behu na 4×60 metrov pred štafetou Slávia Trnava a Športovým gymnáziom Nitra.
Richard Haberern bol strieborný v behu na 150 m, navyše si vybojoval štvrté miesto v skoku do diaľky a zlato na 4×60 m. Matúš Kubala získal striebro v behu na 600 m a zlato na 4×60 m. Samko Krepop bol zlatý na 4×60 m a štvrtý v behu na 150 m, Šimon Petríček prvý v štafete 4×60 m a šiesty v behu na 600 m, Franklin Henry skončil na piatej priečke v behu na 150 m a na šiestej v behu na 60 m.
Z dievčat Petra Balaková získala striebro v behoch na 60 a 150 m a šieste miesto v skoku do diaľky. Andrea Ciklaminiová bola strieborná v behu na 600 m a bronzová v skoku do diaľky.
Najmenšie atlétky tiež podali výborné výkony, napríklad z 39 štartujúcich v behu na 150 m bola Danka Brežná deviata a Zorka Krupová skončila na 15. mieste. Eliška Drahovská si v behu na 600 m vybojovala ôsmu priečku. V kategórii mladších žiakov bola Vanesa Pomajbová štvrtá v behu na 1500 m.