Novou Čajkou je Američanka Asia Boyd

Piatok 08. 09. 2017 10:00  | Šport / Basketbal  | Autor: Tomáš Horký

Posledným dielom skladačky Piešťanských Čajok pre ročník 2017/2018 je americká krídelníčka Asia Boyd, 24-ročná rodáčka z Detroitu, ktorá naposledy pôsobila v poľskom Lubline.

Asia Boyd, posledná posila Piešťaniek.

Asia Boyd, posledná posila Piešťaniek. (Autor: L. Duračka)

Vedenie  basketbalového klubu podpisom zmluvy s americkou krídelníčkou uzavrelo 12-členný káder, s ktorým vstúpi do nasledujúcej sezóny a od angažovania A. Boyd si v Piešťanoch veľa sľubujú. „Asia je hráčka, ktorá nám môže priniesť do hry oživenie a v kľúčových momentoch zobrať na seba zodpovednosť. Má potrebnú „drzosť“, nevyhýba sa kontaktu v obrannej alebo útočnej situácii. Myslím si, že aj jej povaha a charakter je dobrý, čo je dôležité pre chémiu v družstve,“ povedala na margo najnovšej posily generálna manažérka Čajok Bronislava Borovičková.

A. Boyd prichádza do Piešťan z poľského Lublinu. Predtým absolvovala 185 centimetrov vysoká krídelníčka anabázy vo francúzskom Tarbes, talianskom celku Battipaglia či švédskej Luley. Vo svojej rodnej krajine hrala za tím University of Kansas.

Rodáčka z Detroitu, ktorá bude na drese nosiť netradičné číslo 0, má už za sebou niekoľko tréningov s tímom a prezradila svoje prvotné dojmy z nového pôsobiska i to, prečo si vybrala práve Čajky. „Poznám niektoré hráčky, ktoré tu v minulosti pôsobili, a dali mi len dobré referencie o klube, hráčkach, realizačnom tíme či meste. Taktiež viem, aký štýl basketbalu tréner vyznáva a to mi presne sedí. Som rada, že som sa stala Piešťanskou Čajkou, našla som tu výbornú partiu hráčok a verím, že to všetko prenesieme na palubovku,“ uviedla A. Boyd.

Vizitka

 Meno a priezvisko: Asia Boyd

 Dátum a miesto narodenia: 31. december 1992, Detroit (USA)

 Národnosť: USA

 Výška: 185 cm

 Post: krídlo

 Číslo dresu: 0

 Predchádzajúce pôsobiská: 2016-2017 Lublin (Poľ.)/Tarbes (Franc.), 2015/2016 Battipaglia (Tal.)/Luleå (Švéd.), 2011-2015 University of Kansas (NCAA, USA)

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa