Čajky vrátili Ružomberku požičané – vyhrali 69:66

• 20. januára 2015, 10:58
  • Autor:md/th

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa v sobotu predstavili na domácej palubovke proti hráčkam MBK Ružomberok, s ktorými prehrali v semifinále minulotýždňového Slovenského pohára. Čajky to však svojim súperkám vrátili a zvíťazili o tri body v pomere 69:66.

Už úvodné minúty ukázali, že zápas nebude jednoznačnou záležitosťou ani jedného družstva. Čajky išli do päťbodového vedenia 15:10, hostky však otočili na 18:15. V úvode druhej štvrtiny Ružomberok zvýšil 10-bodovou šnúrou na 29:19, no domáce rovnakou šnúrou vyrovnali na 29:29. Do šatní odchádzali s miernym náskokom hostky. V tretej štvrtine pokračovali obe družstvá v dobrej hre v útoku i v obrane. Domáce odskočili na päť bodov 48:43, no hostky stále bojovali a do poslednej štvrtiny išli s trojbodovým náskokom. Posledná štvrtina však patrila Čajkám, keď v úvode stav vyrovnali a v 37. minúte viedli už o desať bodov – 66:56. V závere Ružomberčanky skorigovali na konečných 66:69. Diváci videli nadpriemerne kvalitné extraligové stretnutie.
Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 13, Stehlíková 14, Bartoňová 9, Bartánusová 2, Tatham 15 (T. Páleníková 2, Felixová 5, Dudášová, Zentková, M. Páleníková 9)