Čajky sa v Trutnove postupne zlepšovali

• 16. septembra 2015, 09:41
  • Autor:T. Horký

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa po dvoch absolvovaných sústredeniach konečne predstavili aj v zápasoch, keď sa v rámci prípravy na extraligovú sezónu zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja MEKR´S Cup v českom Trutnove. Z troch stretnutí vyhrali len ten proti švédskemu majstrovi BBK Lulea a obsadili posledné siedme miesto. Na Piešťankách bola zo začiatku vidieť nerozohranosť, no ich výkony sa postupne zlepšovali.

Trutnov – Čajky 71:51 (16:11, 35:35, 54:44)
Začiatok stretnutia bol vyrovnaný a diváci neverili vlastným očiam, keď bol po piatich minútach stav len 2:2. Vo zvyšku prvej štvrtiny však mali viac z hry domáce hráčky, keď Čajky prehrali v pomere 16:11. Druhá časť sa, naopak, lepšie podarila piešťanským basketbalistkám, ktoré do polčasu dokázali vyrovnať na 35:35. Po prestávke dostal zápas väčšie tempo, no to diktovali hráčky Trutnova, ktoré Čajkám odskočili na desať bodov a pred poslednou časťou viedli 54:44. Piešťanky na domáci celok nestačili ani v poslednej časti, keď sa len ťažko dostávali do šancí, a Trutnovčanky boli, naopak, efektívnejšie. Čajky tak domácim hráčkam podľahli o 20 bodov v pomere 51:71.
Zostava/body Čajok: T. Páleníková, M. Páleníková a Parker 8, Oroszová 6, Bartoňová a Pilátová 5, Dudášová a Krč-Turbová 4, Engelman 3

Čajky – Dynamo Kursk 61:79
(14:27, 21:44, 41:61)
Od úvodných minút bola vidieť prevaha Kursku, ktorý najmä v prvej štvrtine trestal všetky chyby v obrane Čajok úspešnou trojbodovou streľbou (dal ich šesť v prvej štvrtine). Zverenky trénera Martina Posíšila napriek tomu hrali o čo najúspešnejší výsledok, a to, že dokázali nad medailistom Euroligy vyhrať druhý polčas, má svoju cenu.
Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 10, Bartoňová, T. Páleníková 13, M. Páleníková 12, Parker 2 (Dudášová 11, Oroszová 6, Pilátová, Engelman 2, Bartánusová 2, Horvátová 3)

BBK Lulea – Čajky 62:69 (21:16, 26:28, 43:46)
V treťom tohtosezónnom zápase si Čajky pripísali prvé víťazstvo, keď porazili švédskeho majstra BBK Lulea. Úvod priniesol koncentrovanú hru zo strany Čajok, ktoré v 5. minúte viedli o osem bodov (16:8), no severanky 13-bodovou šnúrou otočili skóre vo svoj prospech. Druhá štvrtina bola v réžii piešťanských basketbalistiek, ktoré do druhého polčasu odchádzali s dvojbodovým vedením. V tretej časti hry opäť Lulea odskočila na šesť bodov (43:37), no posledná štvrtina a najmä jej záver vyznel pre Čajky, ktoré celkovo zvíťazili 69:62.
Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 16, Bartoňová 2, T. Páleníková 11, M. Páleníková 6, Parker 11 (Dudášová, Oroszová 7, Pilátová, Engelman 7, Bartánusová 2, Horvátová 7, Balážová)
Konečné poradie: 1. Good Angels Košice, 2. Dynamo Kursk, 3. TSV Wasserburg, 4. Kara Trutnov, 5. BBK Lulea, 6. Pinkk Pécsi 424, 7. Piešťanské Čajky

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 38, ktoré je v predaji od 16. septembra.