Basketbal

Niektoré zápasy v Diplomat aréne boli divácky veľmi atraktívne. (archív FIBA)

Basketbalové talenty v Piešťanoch

Európsky šampionát basketbalistov do 18 rokov, ktorý sa koná v Bratislave a v Piešťanoch v dňoch 29. júla - 6. augusta, odštartoval. Najväčšie basketbalové talenty Európy zvádzajú od soboty neľútostné súboje aj na palubovke piešťanskej Diplomat arény, kde sa hrajú skupiny A a B, i s obsadením niektorých favorizovaných tímov na medailu.

02. 08. 2017 14:20  |  Piešťany / Aktuálne
Mladá pivotka Piešťanských Čajok. (L. Duračka)

R. Mikulášiková: Hrať za ženy bol môj sen

Jednou z najtalentovanejších basketbalistiek Slovenska je Rebeka Mikulášiková, pivotka Piešťanských Čajok. Odchovankyňa Nitry bola najmladšou hráčkou vo výbere trénera Mariána Svobodu na majstrovstvách Európy žien v Českej republike a ukázala sa tam vo veľmi dobrom svetle. Hoci sa pôvodne mala piešťanská hráčka po návrate zo šampionátu pripojiť k jednej z mládežníckych reprezentácií, pre zranenie kolena si sezónu nepredĺžila.

02. 08. 2017 13:32  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanské basketbalistky budú hrať v Eastern Europe Women´s Basketball League. (archív Čajok)

Čajky si zahrajú ďalšiu medzinárodnú súťaž

Piešťanské basketbalistky v nasledujúcom ročníku budú hrať aj ďalšiu medzinárodnú súťaž. Klub sa prihlásil do východoeurópskej ligy Eastern Europe Women´s Basketball League (EEWBL), ktorá je pre Čajky výbornou príležitosťou pre medzinárodnú konfrontáciu.

27. 07. 2017 10:30  |  Šport / Basketbal
Piešťany čaká elitné basketbalové podujatie. (archív SBA)

Piešťany (nielen) ako basketbalové lákadlo

Po veľkonočnom turnaji hráčov do 18 rokov a prípravných dueloch dievčat rovnakej vekovej kategórie čaká na piešťanskú Diplomat arénu už o pár dní krst ohňom. V sobotu 29. júla sa úvodným klaksónom zápasu Ukrajiny s Talianskom od 13.30 h začnú majstrovstvá Európy hráčov do 18 rokov.

26. 07. 2017 13:00  |  Šport / Basketbal
Reprezentanti Bosny a Hercegoviny sa v Piešťanoch predstavia aj s hviezdou Realu Madrid - Sanim Camparom (v popredí). (archív SBA)

Bojovní Turci, Bosniaci s hviezdou z Realu Madrid

V Bratislave a Piešťanoch vypukne už o pár dní pravé basketbalové šialenstvo! Európsky šampionát hráčov do 18 rokov, teda budúcich superhviezd, privíta okrem nášho národného tímu ďalších pätnásť špičkových výberov starého kontinentu. Na otázky, ako sa tešia na šampionát, odpovedali tréneri Bosny a Hercegoviny, Slovinska a Turecka.

26. 07. 2017 10:00  |  Šport / Basketbal
Matej Majerčák by mal byť jedným z lídrov tímu. (L. Duračka/archív SBA)

Majerčák sľubuje rýchlu a agresívnu hru Slovenska

Jedna z opôr slovenského národného tímu do 18 rokov Matej Majerčák verí, že na blížiacich sa majstrovstvách Európy v Bratislave a Piešťanoch bude hrať Slovensko atraktívny, rýchly a agresívny basketbal.

25. 07. 2017 12:00  |  Šport / Basketbal
V Piešťanoch a Bratislave sa stretnú najväčšie talenty Európy. (L. Duračka)

Európsky šampionát vypukne v sobotu

Slovenskí basketbaloví reprezentanti do 18 rokov finišujú s prípravou na európsky šampionát tejto vekovej kategórie, ktorý sa od soboty začne v Bratislave a Piešťanoch. Po piatkovom prípravnom súboji v Prostějove proti domácemu výberu Českej republiky ich pred štartom majstrovstiev Európy čaká už len generálka, ktorou bude duel proti Litve. Ten sa uskutoční v stredu 26. júla o 18.00 h v bratislavskej HANT aréne.

25. 07. 2017 10:00  |  Šport / Basketbal
Kapitán SR Jakub Kádaši sa už nevie dočkať európskeho šampionátu. (L. Duračka)

Majstrovstvá Európy chlapcov do 18 rokov sa blížia

Kapitán basketbalovej reprezentácie do 18 rokov Jakub Kádaši je pred blížiacim sa európskym šampionátom v Piešťanoch a Bratislave (29. júla 6. augusta) pozitívne motivovaný a snaží sa to preniesť aj medzi spoluhráčov v kabíne.

21. 07. 2017 11:00  |  Šport / Basketbal
Mladá rozohrávačka Laura Horvátová
už nebude obliekať dres Čajok. (foto: L. Duračka)

Horvátová mieri do Nitry

Dres Čajok nebude v nasledujúcej sezóne obliekať mladá rozohrávačka Laura Horvátová. Kroky piešťanskej rodáčky smerujú do extraligovej Nitry, kde by mala dostať väčší priestor na palubovke.

18. 07. 2017 15:00  |  Šport / Basketbal
Jenna Smith (archív čajok)

Do Piešťanských Čajok prichádza skúsená americká pivotka Jenna Smith

Štvrtá posila Piešťanských Čajok pre sezónu 2017/2018 je už známa. Do tímu z kúpeľného mesta prichádza skúsená americká pivotka Jenna Smith, ktorá by mala byť jednou z kľúčových hráčok Piešťan v podkošovom priestore.

17. 07. 2017 09:46  |  Šport / Basketbal
Články 51 - 60 z 471
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa