Nadácia Adeli

Basketbal

Piešťanské Čajky majú v reprezentácii početné zastúpenie: Rebeka Mikulášiková, Terézia Páleníková, Angelika Slamová,
Nikola Dudášová, Sabína Oroszová a asistent trénera Richard Kucsa. Do nominácie sa nedostala iba Ivana Jakubcová. (L. Duračka)

Päť Čajok v nominácii

Po víkendovom dvojzápase v Maďarsku musel tréner slovenskej basketbalovej reprezentácie žien určiť konečnú dvanásťčlennú nomináciu, ktorá pocestuje na európsky šampionát do Českej republiky. Do finálnej dvanástky sa napokon dostalo aj početné zastúpenie hráčok Piešťanských Čajok.

13. 06. 2017 14:38  |  Šport / Basketbal
Ivana Jakubcová pôsobila na prestížnej americkej univerzite v Kentucky. (archív I. Jakubcovej)

Jakubcová ďalšou posilou Čajok

V ambicióznom basketbalovom klube Piešťanských čajok nezaháľajú. Bezprostredne po skončení uplynulej sezóny začalo vedenie klubu pracovať na kreovaní nového kádra. Aj v nasledujúcom ročníku chcú v Piešťanoch bojovať o najvyššie priečky v slovenskej extralige a prezentovať sa takisto v európskej súťaži. Tomu zodpovedá aj tempo rokovaní s hráčkami, ktoré by mali nosiť dres Čajok.

07. 06. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal
Marie Růžičková, opora Benátok. (archív M. R.)

M. Růžičková: Mladé hráčky by mali mať väčšiu ochotu reprezentovať

V kádri slovenskej basketbalovej reprezentácie žien je aj Piešťancom dobre známa Marie Růžičková. Rodáčka z Nového Mesta nad Váhom je odchovankyňou BKM Piešťany, no už dlhé roky je hviezdou talianskych Benátok. V novembri sa skúsená pivotka vrátila po dlhých rokoch do reprezentácie a zapáčilo sa jej to natoľko, že sa v drese so slovenským znakom predstaví aj na európskom šampionáte u našich západných susedov.

01. 06. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal
Staršie minibasketbalistky Piešťanských Čajočiek, zverenkyne trénera Dobroslava Luptáka, skončili na tretej priečke. (L. Duračka)

Čajočky na domácich majstrovstvách SR bronzové

Piešťanská Diplomat aréna hostila počas uplynulého víkendu finálový turnaj majstrovstiev Slovenska v kategórii starších minibasketbalistiek. Hostiteľský tím Piešťanské Čajočky - BKM Piešťany sa umiestnil na treťom mieste za Popradom a víťaznými Ťahanovcami.

31. 05. 2017 10:00  |  Šport / Basketbal
Ivana Jakubcová (Trojan Tip-Off)

Čajky angažovali Jakubcovú a Kašpárkovú, do zahraničia odchádza Oroszová

V stále ambicióznom basketbalovom klube Piešťanských čajok nezaháľajú. Bezprostredne po skončení uplynulej sezóny začalo vedenie klubu pracovať na kreovaní kádra pre budúcu sezónu. Aj v nasledujúcom ročníku chcú v Piešťanoch bojovať o najvyššie priečky v slovenskej extralige a prezentovať sa takisto v európskej súťaži. Tomu zodpovedá aj tempo rokovaní s hráčkami, ktoré by mali nosiť dres Čajok v budúcej sezóne.

30. 05. 2017 16:15  |  Šport / Basketbal
Zverenkyne Dobroslava Luptáka s bronzovými medailami. (archív BKM)

Mladšie žiačky z Piešťan získali na majstrovstvách Slovenska bronz

Basketbalové mladšie žiačky Piešťanských Čajočiek-BKM Piešťany sa počas uplynulého víkendu predstavili na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska, ktorý sa uskutočnil v Košiciach. Hoci sa pre Piešťanky nezačal dobre a úvodné dva zápasy prehrali, dokázali sa zomknúť a napokon vybojovali bronzové medaily. Majstrom Slovenska sa stali basketbalistky Young Angels „2004“ Košice.

26. 05. 2017 13:00  |  Šport / Basketbal
Piešťanské Čajočky-BKM Piešťany v základnej časti nepocítili ani jednu prehru a suverénne ovládli západnú časť súťaže. Podarí sa im uspieť na domácej palubovke aj na finálovom turnaji? (slovakrugby.sk)

Uspejú staršie minibasketalistky na domácich majstrovstvách SR?

Už počas nasledujúceho víkendu privíta basketbalová Diplomat aréna majstrovstvá Slovenska v kategórii starších minibasketbalistiek (U12). Piešťanské Čajočky-BKM Piešťany v základnej časti nepocítili ani jednu prehru a suverénne ovládli západnú časť súťaže. Podarí sa im uspieť na domácej palubovke aj na finálovom turnaji?

25. 05. 2017 09:26  |  Šport / Basketbal
Hráčka Piešťanských Čajok by mala patriť k oporám slovenských basketbalistiek. (L. Duračka)

T. Páleníková pred ME: Určite nepôjdeme odohrať len zápasy v skupine

Až päť basketbalistiek Piešťanských Čajok si nedávno skončenú klubovú sezónu predĺži o reprezentačnú. Jednou z nich je opora klubu Terézia Páleníková, ktorá napriek tomu, že má 21 rokov, bude patriť k základným kameňom výberu trénera Mariána Svobodu pred júnovými majstrovstvami Európy v Českej republike.

24. 05. 2017 13:00  |  Šport / Basketbal
V kategórii staršie minibasketbalistky 2005 (U12)“ napodobnili Čajočky výsledok z minulej sezóny. V lige nepocítili od súpera ani jednu prehru.  (archív Čajočiek)

Piešťanské Čajočky sa chystajú na majstrovstvá Slovenska

Mladé nádejné basketbalistky z Piešťan pod názvom Piešťanské Čajočky ukončili v dvoch kategóriách tohtoročnú sezónu v západoslovenskom kraji. Ako mladšie žiačky, tak aj staršie minibasketbalistky čakajú počas nasledujúcich dvoch víkendov finálové turnaje Majstrovstiev Slovenska, kde sa budú snažiť uspieť.

17. 05. 2017 13:49  |  Šport / Basketbal
Angelika Slamová by mala patriť k oporám ženskej reprezentácie. (L. Duračka)

V nominácii reprezentácie pätica z piešťanského klubu

Nový reprezentačný tréner slovenských basketbalistiek Marian Svoboda oznámil minulý týždeň širšiu nomináciu na prvú fázu prípravy smerom k júnovým majstrovstvám Európy (16.-25. júna) v Českej republike. V 15-mennom zozname figuruje až päť hráčok z kádra Piešťanských Čajok - Angelika Slamová, Terézia Páleníková, Nikola Dudášová, Sabína Oroszová a Rebeka Mikulášiková. Asistentom nového reprezentačného trénera navyše bude Richard Kucsa, ktorý je v Čajkách asistentom trénera Martina Pospíšila.

11. 05. 2017 10:54  |  Šport / Basketbal
Články 51 - 60 z 451
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa