Najskôr cvične, potom aj naostro

Utorok 15. 05. 2018 17:00  | Región / Aktuálne  | Autor: Viera Dusíková

Vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť si dobrovoľní hasiči z Pobedima a ich kolegovia z okolitých obcí vyskúšali spoločný zásah pri viacerých udalostiach.

V Lešti si pobedimskí hasiči vyskúšali prístup k viacerým udalostiam.

V Lešti si pobedimskí hasiči vyskúšali prístup k viacerým udalostiam. (Autor: Milan Dermek)

A keďže náhoda praje pripraveným, cestou z Lešti do Pobedima si to, čo si precvičovali, aj priamo vyskúšali. Hasili horiace auto.

„Získali sme výcvik od profesionálnych hasičov s využitím moderných trenažérov. Vyhľadávali sme osoby v zadymených priestoroch, pričom sme využívali aj autonómne dýchacie prístroje. Zasahovali sme aj pri dopravnej nehode, pričom sme zraneným osobám poskytli prvú predlekársku pomoc a tiež ich vyslobodili z vozidla,“ uviedol Martin Piškula, veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru Pobedim.

Dobre vycvičení obecní hasiči môžu potom zasahovať pri udalostiach rozsiahleho charakteru, ako sú napríklad požiare vo vnútornom priestore, povodne, lesné požiare, požiare v prírodnom prostredí, kalamity a podobne. „Výcviky dobrovoľných hasičov zaradených v kategórii A, do ktorej patrí aj náš zbor, budú prebiehať počas celého výcvikového roka,“ doplnil M. Piškula.

Cestou späť do Pobedima po rýchlostnej ceste R1 hasiči spozorovali požiar osobného auta a rýchlym zásahom zabezpečili jeho vodičovi, aby sa vozidlo nerozhorelo celé.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa