Aktuálne

V hasičskej pene nakoniec skončili všetky zúčastnené deti. (Jozef Vojčiniak)

Najväčší úspech zožali hasiči z Veľkého Orvišťa

Detské atrakcie, ale aj plnenie zábavných úloh pripravilo v sobotu 27. mája miestne občianske združenie mamičiek spolu so starostom Očkova Miroslavom Beňovičom pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Do príprav i samotného priebehu osláv sa zapojilo tiež mnoho miestnych. Najväčší úspech u malých oslávencov zaznamenali hasiči z Veľkého Orvišťa, ktorí im vyrobili ihrisko plné peny.

01. 06. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu

Deň detí v Chtelnici

Pozývame vás na oslavu Dňa detí, ktorá sa uskutoční dňa 3. júna v priestoroch chtelnického kaštieľa so začiatkom od 13.00 h. V programe Dňa detí v Chtelnici si deti budú môcť vyskúšať zručnosti v remeselných dielňach košikárov, drotárov, keramikárov, ale aj zabaviť sa na nafukovacích atrakciách. Ďalej si môžu vyskúšať svoje vedomosti na detskej olympiáde, po ktorej budú deti odmenené. Vstup do remeselných dielní a atrakcií je zadarmo.

31. 05. 2017 10:03  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (vd)

Kilometer jazdy na železnici Piešťany - Vrbové stojí 718 eur

Len prednedávnom vláda Slovenskej republiky schválila Národný program reforiem (NPR) Slovenskej republiky 2017. Materiál obsahuje aj úlohu pre ministerstvo dopravy a výstavby a Železnice SR do januára 2018 vypracovať analýzu dopadov prípadného zrušenia 234 kilometrov tratí s nízkym využitím bez osobnej dopravy a ďalších 91 km tratí s minimálnou osobnou dopravou. Medzi nimi je zaradená i železnica z Piešťan do Vrbového. Jej udržiavanie stojí štát 516-tisíc eur ročne a náklady na jeden kilometer jazdy vyhliadkového vláčika vyjdú na viac ako sedemsto eur.

27. 05. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (vd)

Pred sudcu sa postaví statik Centroomu

Pred Okresný súd Bratislava II sa vo štvrtok 25. mája postaví obžalovaný statik Ján T. V súvislosti s kolapsom strechy garáží bratislavského obytného komplexu Trinity z roku 2012 mu prokuratúra kladie za vinu prečin všeobecného ohrozenia. Súd v tomto prípade už statikovi uložil trestným rozkazom podmienečný trest, prokurátor však podal voči tomu odpor. Preto súd vytýčil hlavné pojednávanie.

23. 05. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Dievčatá aj chlapci si spolu zahrali vybíjanú v telocvični Základnej školy na Komenského ulici. (Viera Dusíková)

Na Dni športu vo Vrbovom aj simultánka so šachovým veľmajstrom

Vo Vrbovom sa v sobotu 13. mája uskutočnil pilotný ročník akcie Deň športu. Zápasy v stolnom tenise, basketbale, hokejbale, florbale, futbale, vybíjanej, ale aj exhibičné vystúpenie šachového veľmajstra Slovenskej republiky Jána Markoša proti viacerým vrbovským šachistom sa uskutočnili na športoviskách Základnej školy na Komenského ulici. Len šach sa hral v aule Gymnázia Jána Baltazára Magina.

18. 05. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ovocinári zo spoločnosti Plantex z Veselého zachraňovali úrodu pred mrazom. Ilustr. foto (archív Plantex)

V Piešťanoch padali minulý týždeň mrazivé rekordy

Pankrác, Servác, Bonifác - zamrznutí svätí, Žofia ich utvrdí a Urban uzavrie. Tak znie známa slovenská pranostika a svoju platnosť v minulom týždni v plnej miere aj potvrdila. Ovocinári tak mali už piatu noc v tomto roku plné ruky práce pri zachraňovaní úrody pred mrazom. V Piešťanoch dokonca padali mínusové rekordy a po Kuchyni na Záhorí a bratislavskej Kolibe sa v noci z utorka 9. na stredu 10. mája stali tretím najchladnejším miestom na západnom Slovensku.

17. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Dobrovoľní hasiči z Maduníc pripravil pre deti brodenie v hasičskej pene. (Viliam Šuška)

Parádny Hasičský deň zažili v Maduniciach

Pri príležitosti sviatku patróna hasičov, svätého Floriána, sa v Maduniciach konalo veľkolepé podujatie - Hasičský deň. V sobotu 13. mája prechádzal obcou dlhý sprievod pozostávajúci z rôznych hasičských áut z Maduníc, Drahoviec, Leopoldova či Hlohovca. Nechýbala historická striekačka, ktorú Maduničania dostali z českej dedinky Starovice.

16. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Súčasťou festivalu boli aj kurzy, kde si čipkárky odovzdávali skúsenosti. (archív klubu Bábence)

Krakovany žili Festivalom paličkovanej čipky

Počas uplynulého víkendu Krakovany žili Festivalom paličkovanej čipky. Podujatie, ktoré organizuje tunajšie zduženie Bábence, bolo aj tento rok s bohatou medzinárodnou účasťou.

12. 05. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Plávajúci diffusion obľubujú kapry aj amury. (pm)

Rybolov v našom regióne

Podľa § 11 ods. 3 zákona je do 31. mája zakázaný lov všetkých rýb aj na kaprových „stojatých“ vodách, ale s výnimkou od 1. mája do 15. mája, ak užívateľ organizuje rybárske preteky. Okrem toho v rybárskych revíroch, v ktorých je ministerstvom povolená výnimka na skorší lov kapra, možno ryby loviť už od 15. mája. Na kaprových tečúcich vodách je povolený lov rýb za predpokladu dodržania individuálnej ochrany rýb. Povolené spôsoby lovu na kaprových vodách sú lov na plávanú, na položenú a muškárenie. Lov na prívlač je v kaprových vodách v máji ešte stále zakázaný!

12. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Pri demolácii chladiacich veží vznikne odpad s objemom viac ako 80-tisíc ton. (vd)

Štyri veže z Bohuníc by mali zmiznúť na konci roka 2018

Po odstavení prvého a druhého bloku jadrovej elektrárne V1 v Jaslovských Bohuniciach čaká Jadrovú vyraďovaciu spoločnosť (JAVYS) i demontáž a demolácia štyroch z ôsmich chladiacich veží. Stane sa tak po získaní povolení. Veže by mali definitívne odstrániť na konci budúceho roka.

11. 05. 2017 14:40  |  Región / Aktuálne
Články 31 - 40 z 450
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa