Aktuálne

Vďaka občianskemu združeniu Zámok Hlohovec je rušno nielen na stavenisku, ale sa tiež propaguje história kaštieľa. (gak)

V Chtelnici obnovujú západný pavilón kaštieľa

Obci Chtelnica pomáhalo v minulom roku s rekonštrukciou ďalšej časti Chtelnického kaštieľa občianske združenie Zámok Hlohovec. Do obnovy západného pavilónu investovali viac ako 43-tisíc eur, z toho 20-tisíc poskytlo ministerstvo kultúry.

27. 01. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Na Bezovci si prídu na svoje malí i veľkí vyznávači zimných športov.  (Supa)

Na Bezovci sa lyžuje cez deň aj večer

Na Bezovci prežili mnohí lyžiari, lyžiarky, ale aj snowboardisti pekný víkend plný rekreačného športu a rozprávkovej krajiny. A nielen oni - zimný výlet si užili aj mnohí turisti.

25. 01. 2018 12:00  |  Región / Aktuálne
Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom opäť prichýli umelcov. (pror)

Umelcov z Piešťan vyháňajú, v Moravanoch ich prichýlia

Renesančný kaštieľ v Moravanoch nad Váhom, donedávna nazývaný i kaštieľom duchov, je konečne po rokoch na ceste získať svoju pôvodnú honosnú tvár. Starajú sa o to jeho noví majitelia Petra a Róbert Vydrovci.

24. 01. 2018 20:27  |  Región / Aktuálne
V ozdobných motívoch vo vrbovskej synagóge sa strieda modrá so zlatou, sú to kráľovské farby, ktoré sú zastúpené aj v erbe a zástave mesta. (vd)

Vrbovskej synagóge svitá na lepšie časy

Synagóga vo Vrbovom je ochránená. Mesto ju postupne zabezpečilo tak, aby do nej nezatekalo, nedostali sa dnu holuby, nešírila sa drevokazná huba. Najnovšie nádhernú stavbu odborníci spevnili staticky. Poopravovali poškodené piliere či prepadnutý strop.

21. 01. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Kolobežku na elektrický pohon zatiaľ testuje Matúš Škvarka. (Ján Král)

Úradníci môžu po Trnave jazdiť služobnou kolobežkou

Zamestnanci Mestského úradu v Trnave môžu na prepravu po meste okrem troch elektromobilov najnovšie používať aj služobnú kolobežku s elektrickým motorom. Kolobežka môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 30 kilometrov za hodinu, na jedno nabitie dokáže zvládnuť až 30 kilometrov.

18. 01. 2018 10:58  |  Región / Aktuálne
(foto: archív red)

Pri Trebaticiach havaroval autobus

Utorkové mínusové teploty spojené so snežením sa podpísali pod niekoľko dopravných nehôd. Rovnako tomu bolo i v obci Trebatice, kde sa o 5.45 h ráno zrazil autobus, osobné auto a kamión.

17. 01. 2018 19:00  |  Región / Aktuálne
Spevácky zbor z miestneho kostola vystúpil spolu s Ľudovou hudbou Fidlikanti pod vedením Jozefa Lednického. (Erik Ďuriš)

Spievalo celé Veľké Orvište

Ako je už pár rokov zvykom, vždy 6. januára sa vo Veľkom Orvišti koná koncert pod názvom Spieva celá dedina. Nebolo to inak ani tento rok. Sála kultúrneho domu v obci sa v tento deň ponorila do bielo-zlatej výzdoby, stoly boli krásne naaranžované, doplnené svietnikmi, kvetmi a občerstvením.

17. 01. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Jozef Viskupič sa ujal úradu župana 4. decembra. Z vedenia úradu odstavil bývalých Mikušových spolupracovníkov. (red)

Viskupič vymenil riaditeľa Úradu Trnavského samosprávneho kraja

Novým riaditeľom Úradu Trnavského samosprávneho kraja sa stal Július Fekiač. Nahradil Ľuboša Dušeka, ktorého župan Jozef Viskupič ku koncu roka odvolal z funkcie.

10. 01. 2018 17:17  |  Rubriky / Aktuálne
Komponenty pre nový elektromobil Porsche Mission E sa budú vyrábať v katastri obce Horná Streda. (archív Porsche)

Pri Piešťanoch budú vyrábať súčasti Porsche

Výrobné haly v poradí už piatej automobilky na Slovensku postavia neďaleko Piešťan. Na 20-hektárovom pozemku v katastri Hornej Stredy by mali vzniknúť výrobné linky komponentov pre elektromobily luxusnej motoristickej značky.

09. 01. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Na Tri krále - zima stále - aj vrabce si našuchorili perie, aby im bolo teplejšie. (vd)

Málo hviezd veští málo zemiakov!

Naši predkovia sa držali rôznych pranostík a porekadiel. Pozorovaním prírody a počasia, ktoré bolo pre nich dôležité, vedeli predpovedať, akú úrodu budú na jeseň schovávať do komôrok či stodôl. Ak by sa nejaký ten prastarý otec prebral tento rok zo svojho večného sna, po prvotnom šoku z IT techológií by sa pragmaticky pozrel do kalendára a určite by zahlásil: „Nový rok bol v pondelok, veští to ostrú zimu!“

06. 01. 2018 19:13  |  Piešťany / Aktuálne
Články 31 - 40 z 660
GARGO
Regal Burger

Anketa