GEFCO

Región

Michal Klampár z Banky sa narodil 4. septembra 1911 na Podhorskej ulici, zomrel vo veku 96 rokov dňa 7. decembra 2017. (Jaroslav Kuběna)

Zvony na Banke sa lúčili s najstarším heligonkárom Michalom Klampárom

Keď zomrie na Banke muž, kostolník rozozvučí stiskom zelenej gombičky zvony v historickom Kostole svätého Martina trikrát. Čo je to oproti tomu, koľkokrát stisol gombičky svojej heligónky Michal Klampár, ktorému práve vyzváňal...Najstarší slovenský heligonkár sa dožil krásnych 96 rokov. Starček, ktorý mal 21 vnúčat a 27 pravnúčat naveky usnul vo štvrtok 7. novembra. Pohreb bude v pondelok 11. decembra o 14.30 v cintoríne na Banke. Predchádať mu bude zádušná omša. Nech odpočíva v pokoji!

10. 12. 2017 11:06  |  Región / Aktuálne
Zľava výkonný riaditeľ Food Farm Vladimír Mosný, hlavný technológ Marek Kovár, asistentka hlavného technológa Eva Slížová, prezident Andrej Kiska a riaditeľ vinárstva Golguz Miloš Holík. (Radovan Stoklasa)

Prezident Andrej Kiska navštívil vinárstvo Golguz, víno mu chutilo

Vzácnu návštevu privítali v utorok v Hlohovci. V meste ruží bol totiž prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Okrem oficiálnych rokovaní na mestskom úrade s primátorom Miroslavom Kollárom navštívil v jeho sprievode aj spoločnosť FoodFarm a prezrel si priestory jej divízie vinárstva Golguz.

08. 12. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Myšiaka močiarna obýva severnú časť Európy, k nám prilieta prezimovať. (Stanislav Harvančík)

Poslovia zimy už prilietajú

Niektoré operence na sklonku leta z našich končín odlietajú za teplom do Afriky, pre niektoré vtáky sme tou „Afrikou“ my a prilietajú k nám zo severu prezimovať. A tak ako lastovička symbolizuje v strednej Európe príchod leta, prílet sovy myšiarky močiarnej do našich končín môžeme považovať za predzvesť zimy.

07. 12. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Mikulášskej nádielke v Krakovanoch predchádzal svetielkujúci pochod - deti s rodičmi i starými rodičmi kráčali od škôlky v absolútnej tme - sviatili si iba kahančekmi. (vd)

V Krakovanoch Mikuláš, čertovi odtrhli deti chvost

V Krakovanoch zhaslo svetlo a v tej tme si svietili lampášikmi malí aj veľkí, kráčajúc od materskej školy za Mikulášom. Cestou sa zastavili v múzeu, kde z veľkej tmy vyskočil spoza krakovskej brány čertisko. Decká sa nezľakli, odtrhli mu chvost. A ten chudák, krívajúc kráčal v čele veselého sprievodu k obecnému úradu - k vianočnému stromčeku. Opretý o sochu medveďa ich tam netrpezlivo vyčkával Mikuláš. "Kdeže sú?"

07. 12. 2017 13:09  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
O umiestnení cintorína a obchvate Vrbového poslanci hlasovali tajne. (pror)

O novom cintoríne hlasovali tajne

Minulotýždňové zasadnutie zastupiteľstva vo Vrbovom bolo rozsiahle nielen programom, ale i diskusiou. A to najmä v úvode zastupiteľstva v bode, v ktorom sa na poslancov a vedenie radnice môžu obracať obyvatelia mesta so svojimi problémami.

06. 12. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
DFS Krakovanček chystá aj vianočné vystúpenie. (vd)

Tradičné vianočné trhy v Krakovanoch

Do kultúrneho domu v Krakovanoch sa v nedeľu 3. decembra zišli deti, rodičia i starí rodičia na Tradičné vianočné trhy.

06. 12. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Dlaždice sú vyrobené z obalovej vrstvy starých káblov. (dan)

Banka sa pýši novým EKO chodníkom

V poslednom období sa s EKO vecami akoby vrece roztrhlo. Novému trendu podľahla aj starostka obce Banka a dala sa zlákať novým spôsobom budovania chodníkov - z EKO materiálu. Takýmto chodníkom sa teraz pýši časť obce pri odbočke do kúpeľov.

05. 12. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Vo Veľkých Kostoľanoch zhorela Škoda Fabia, obhorel aj dom a ďalšie auto. (KR HaZZ Trnava)

V Kostoľanoch zhorel prístrešok aj s autom

Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni odstraňovali následky kalamity v regióne, no zasahovali aj pri autonehode pred Drahovcami a hasili požiar vo Veľkých Kostoľanoch.

05. 12. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Sokolovčania mali od rána plné ruky práce. (dan)

Zabíjačkové špeciality prevoňali Sokolovce

S príchodom najkrajších sviatkov v roku sa voľakedy v mnohých domácnostiach a dvoroch konali zimné zabíjačky. Raritou bolo skôr, ak nijaká zabíjačka nebola. Postupom času sa v mestách i na dedinách prestalo chovať a zabíjačky sa z tradičného života vytratili.

05. 12. 2017 07:00  |  Región / Aktuálne
V obci Ostrov bola nielen zabíjačka, ale aj vianočné trhy. (vd)

Ostrovská zabíjačka s vianočnými trhmi

Obec Ostrov si prvú decembrovú sobotu užívala zabíjačkové špeciality i fotenie pri polovičkách prasaťa zavesených na hákoch. Ľudia prichádzali do kultúrneho domu na vianočné trhy a vystúpenia domácich škôlkarov i školákov a ich kamarátov z Krakovančeka. V mraze si užívali spevy a piesne ženskej speváckej skupiny Modrovanky-Krojovanky i Heligonkárov z Prietrže. Pódium bolo vonku, ale aj vo vnútri – tam sa tancovalo.

03. 12. 2017 12:07  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Články 91 - 100 z 1704
GARGO
Regal Burger

Anketa