Región

Podľa úradníkov skládka spodné vody neohrozuje, hoci sami nevedia, čo sa do kameňolomu naváža. (jivarade.sk)

Prevádzkovateľ kameňolomu hovorí o neopodstatnených obavách

V kameňolome v Dechticiach nie je a v budúcnosti ani nebude vytvorená žiadna skládka odpadu, nenachádza sa v ňom žiadny nebezpečný alebo toxický odpad, ktorý by mohol ohrozovať zdroje pitnej vody. Tvrdí to spoločnosť JIVA-TRADE, prevádzkovateľ kameňolomu, v reakcii na obavy starostov obcí okresu Trnava o strategický zdroj pitnej vody v blízkosti kameňolomu.

18. 10. 2017 19:00  |  Región / Aktuálne
Michal Strečanský sa zaslúžil o založenie štyroch záhradkárskych osád. (šg)

V Hubine pribudol ďalší osemdesiatnik

Do radov osemdesiatnikov pribudol 18. októbra jeden z najznámejších občanov Hubiny - Michal Strečanský. Duboviansky rodák dral školské lavice spolu s ďalším známym rodákom z tejto obce, výtvarníkom Alojzom Majerníkom. Kým ten sa dal na maľovanie, z Michala sa stal poľnohospodársky odborník.

18. 10. 2017 18:30  |  Región / Spoločenská rubrika
Je alarmujúce, že aj takéto krásne ryby musia trpieť za primitivizmus niektorých obyvateľov nášho mesta. (archív sg)

Blog Mojimi očami: Z potoka stoka

Milí priatelia, drahí čitatelia. V predošlom príspevku rubriky Mojimi očami som sa zameral na svetlú stránku Piešťan, čiže šport. Tentoraz vám vykreslím naše mesto aj z negatívnej stránky. Reč je o katastrofálnom znečistení potoka Dubová. Taktiež ho môžete poznať aj pod názvom „Dubové“.

18. 10. 2017 13:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Podľa úradníkov skládka spodné vody neohrozuje, hoci sami nevedia, čo sa do kameňolomu naváža. (jivarade.sk)

Obavy o zdroj pitnej vody v Dechticiach sú zrejme predčasné

Obavy starostov obcí okresu Trnava z možného ohrozenia strategického zdroja pitnej vody v Dechticiach sú podľa vedúceho odboru životného prostredia Okresného úradu v Trnave Rudolfa Kormútha predčasné.

16. 10. 2017 16:00  |  Región / Aktuálne
V jeseni nachádzame pri vodách aj neporiadok po rybároch, ktorý treba vyzbierať. (pm)

Rybolov v našom regióne

Október sa okrem chladných dní vyznačuje pre rybára aj ďalšou zmenou. Denná doba lovu je od 4.00 do 24.00 h, teda lov nonstop sa skončil.

16. 10. 2017 14:30  |  Región / Aktuálne
42-ročný Piešťanec išiel na motocykli Aprilia SR 125 smerom na Ducové. (KR PZ Trnava)

Pri Moravanoch nad Váhom zahynul motorkár

Čierny deň pre motorkárov na Slovensku. Pri ich viacerých nehodách dnes zasahovali záchranárske vrtuľníky, pričom jeden prípad sa skončil tragicky.

15. 10. 2017 20:34  |  Región / Aktuálne
Ak si myslíte, že tieto hity, ktoré namiešal  skúsený caravanista  a bývalý Teslák, Jaro Mišura vás neroztancujú, ste na omyle... (Viera Dusíková)

Karavanisti to roztočili U Pullmana na Banke

Piešťanský Caravan club má za sebou zrelú štyridsiatku. Nielen pri tejto príležitosti, ale hlavne pri nej, usporiadali jej členovia opäť parádnu rozlúčku so sezónou, akú robievali na Výtokoch! V autocampingu Lodenica „ U Pullamana“ na Banke to nielenže počas tohto víkendu vrelo v kotlíkoch, ale organizátori si pripravili aj premietanie fotografií, ktoré prezentovali ich činnosť.

14. 10. 2017 21:39  |  Piešťany / Aktuálne
Kostol v Moravanoch veriaci vyzdobili výpestkami zo záhrad. (Lukáš Vrábel)

V obciach ďakovali za úrodu

Ľudia si v súčasnosti čoraz viac uvedomujú, aký dôležitý je dážď i vlaha pre život. V suchách, ktoré postihli naše končiny tento rok, si aj veriaci z farnosti Moravany nad Váhom uctili výpestky zo záhrad a polí, poďakovali Bohu za úrodu.

14. 10. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
V rodine Škorňákovcov sa tešili z takýchto krásnych suchohríbov. (Supa)

Spýtajte sa hubára skôr, než si dáte huby do huby

Rastú? Veru áno! A je ich požehnane. Huby po niekoľkodňových dažďoch povyskakovali spod machu i lístia v lese. Rastú na spráchnivených drevách i zelených lúkach, ba i na trávnikoch okolo domov a v záhradách. Nie všetky sú však človeku osožné. Preto pozor! Stále platí pravidlo – ak ich nepoznáš, netrhaj ich a nejedz!

14. 10. 2017 07:30  |  Región / Aktuálne
Nádejných študentov a hostí vítali na škole aj čerstvým jogurtom. (gak)

„Hnojarine“ tiahne na stovku

Pri príležitosti Dňa Trnavského samosprávneho kraja zorganizovali na Strednej škole poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Trnave Deň otvorených dverí.

13. 10. 2017 09:30  |  Región / Aktuálne
Články 91 - 100 z 1646
Regal Burger

Anketa