Blog Pivné reči: Nebojte sa pýtať kandidátov

Štvrtok 12. 10. 2017 11:00  | Piešťany / Téma týždňa  | Autor: Gabo Kopúnek

Nikto vám nedá toľko, čo vám ja dokážem sľúbiť. Táto fráza si nielen uťahuje z predvolebných kampaní politikov, no poukazuje aj na značné nebezpečenstvo plynúce až z prílišnej náchylnosti voliča uveriť všetkému, čo sa mu niekto snaží natlačiť do hlavy.

Pivom proti ľudskej hlúposti.

Pivom proti ľudskej hlúposti. (Autor: sandy)

Bohužiaľ, povrchnosť a nezáujem degraduje hodnotu voličského hlasu ako hlavného demokratického nástroja občana, pretože už sám nedokáže vyhodnotiť reálnosť slov politikov a ich dopad na veci verejné. Takže je odkázaný len uveriť sľubom, ktorým ani nerozumie.

O necelý mesiac budeme voliť nových županov a poslancov samosprávnych krajov. V médiách sa stále preferuje len dôležitosť voľby predsedov, pričom o všetkom dôležitom pre občana rozhodujú práve poslanci. Bez ich súhlasu si župan ani neškrtne.

Kým však županské kreslo láka skúsených politikov či politických dobrodruhov, a preto je voľba jednoduchšia, o dobre platenú stoličku poslanca sa bijú aj ľudia, ktorí ani len problematike kraja nerozumejú alebo si už zvykli na 500-eurový pravidelný príjem za ničnerobenie.

Lenže ľudia si zvykli slepo načúvať a dôverovať, takže na zvolenie niekedy kandidátovi stačí len ukázať svoj ksicht na príslušnom reklamnom nosiči. Nuž, milí voliči, nečumte na nich nemo, ale bombardujte ich otázkami, aby ste svoju voľbu neľutovali.

GARGO
Regal Burger

Anketa