Téma týždňa

Staré priecestie nahradia asfaltovým kobercom

KOCURICE - Už v septembri minulého roku malo byť uzatvorené železničné priecestie na trati Piešťany – Vrbové z dôvodu rekonštrukcie. K odklonu dopravy vtedy nedošlo, pretože generálna oprava sa nekonala.

03. 02. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne

Včeličky a prasiatka sa stanú minulosťou

PIEŠŤANY - O pár dní sa stretnú budúci školáci a ich rodičia s učiteľmi základných škôl. Zápis prvákov, ktorí si zasadnú do lavíc v školskom roku 2011/2012, je udalosť, na ktorú sa pripravujú obe strany veľmi poctivo. Školy potrebujú získať čo najviac žiakov a rodičia predškolákov chcú pre svoje ratolesti zvoliť správnu školu a vybrať najlepšiu učiteľku. Láskavú, milú, ale aj prirodzene autoritatívnu.

30. 01. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne

Parkovanie na Trajane - nekončiaci problém

PIEŠŤANY - Zimné počasie sa teplotami po minulé týždne vôbec nepodobalo na toto ročné obdobie. Teplomery ukazovali aj desať nad nulou a po snehu a ľade zostalo iba mokro a štrk.

27. 01. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu

Každý človek má svoju vlastnú čiernu mačku

Aj vy patríte k poverčivým ľuďom, čo veria, že čierna mačka prináša nešťastie? Ak vám prejde krížom cez chodník, radšej sa otočíte a nadídete si pol kilometra, než by ste pokračovali v načatej ceste? Minule mi jedna blízko čerpacej stanice Fuel takmer podbehla pod auto. Pribrzdila som, a keďže v tých miestach sa niet kde otočiť, skrížili sa nám cesty. Smola.

22. 01. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne

Starosti jednej ulice - Ulica Andreja Hlinku

PIEŠŤANY - Prinášame vám seriál, v ktorom sa zameriame na starosti, ale aj radosti obyvateľov piešťanských ulíc. Naši reportéri sa zaujímajú o to, ako sa vám vo vašej ulici žije a čo by ste si v nej želeli vylepšiť. Ôsmou lokalitou, na ktorú sme sa zamerali, je Ulica Andrea Hlinku. Ďalšia v abecednom poradí bude Bajzova ulica. Očakávame vaše postrehy a námety. Píšte, telefonujte!

20. 01. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne

Čierni odberatelia elektriny si „uliali“ milión

PIEŠŤANY - V novembri vydala Stredoslovenská energetika správu o kontrole neoprávnených odberov elektrickej energie. V roku 2010 vykonali viac ako jedenásťtisíc kontrol, pričom riešili takmer sedemsto čiernych odberov.

12. 01. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne

Betlehemská hviezda mohla byť kométa či supernova

PIEŠŤANY - Kračúň krajom kráča. Divné slovné spojenie. Možno na prvý pohľad absolútne nesúvisiace s týmto obdobím roka. Ale len na prvý pohľad. Vianoce pre každého z nás znamenajú niečo iné.

25. 12. 2010 06:00  |  Piešťany / Aktuálne

Starosti jednej ulice - Ulica A. Šindelára

PIEŠŤANY - Prinášame vám seriál, v ktorom sa zameriavame na starosti, ale aj radosti obyvateľov piešťanských ulíc. Naši reportéri sa budú zaujímať o to, ako sa vám vo vašej ulici žije a čo by ste si v nej želeli vylepšiť. Štvrtú lokalitu, na ktorú sme sa zamerali, je Ulica Alexandra Šindelára. Ďalšia v abecednom poradí bude Ulica A. Hlinku. Očakávame vaše postrehy a námety. Píšte, telefonujte!

20. 12. 2010 06:00  |  Piešťany / Aktuálne

Namiesto darčekov mali len oheň v peci

PIEŠŤANY - V Mestskom kultúrnom stredisku sa túto stredu popoludní zišli členovia piešťanskej Ligy proti rakovine. Už pri dverách ich vítal usmiaty Mikuláš a každému výmenou za podpis v prezenčnej listine odovzdal balíček.

11. 12. 2010 06:37  |  Piešťany / Aktuálne

Čo robiť v prípade mimoriadnej udalosti

PIEŠŤANY - Tento rok sme i v Piešťanskom okrese zaznamenali niekoľko mimoriadnych udalostí. Pravdepodobne najviac ľudí zasiahol požiar PT Univerzál. Okrem toho mali počas letných mesiacov v niekoľkých obciach v okolí Piešťan problémy so záplavami. V týchto prípadoch by ľudia mali poznať základné úlohy a opatrenia na ochranu života, zdravia a majetku, a tiež zásady prvej pomoci.

19. 11. 2010 06:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 31 - 40 z 93
GARGO
Regal Burger

Anketa