Čo prináša aktuálne 37. vydanie Piešťanského týždňa?

Utorok 19. 09. 2017 06:47  | Piešťany / Najbližšie číslo  | Autor: red

Mestu sa postupne vracajú majetky, o ktoré ich pripravila bývalá akciovka mesta. Poslanci sa obávajú, aby sa scenár nezopakoval aj s mestskou eseročkou, a tak odmietajú zveriť novonabudnuté objekty do rúk konateľa Pavla Vermeša.

titulka 3717

titulka 3717

Teplo v Piešťanoch už niekoľko dní spravuje súkromná trnavská firma. Stalo sa tak aj napriek opatreniam, ktoré spravilo mestské zastupiteľstvo. Dokonca sa do rúk podnikateľom dostali aj kotolne, ktoré nepatria mestu, ale spoločenstvám vlastníkov bytov. Konal Bytový podnik protizákonne?

Objekt Základnej školy na sídlisku Adam Trajan chátra už desaťročie. Mesto ho chcelo zbúrať, no teraz znova špekuluje nad tým, že ‘zrúcaninu’ predá.

O Piešťanoch písal už aj New York Times, avšak negatívne. Reportér si zobral na paškál domácich obyvateľov a ich vzťah k arabským turistom. Vraj sa zhoršil. Je to pohľad subjektívny, alebo má pravdu?

V Piešťanoch je viacero budov, ktoré vznikali na prelome roku 1900. Postavili ich v secesnom štýle. Ako vyzerajú tieto architektonické skvosty dnes a o ktoré už mesto prišlo, prinášame v najnovšom vydaní Piešťanského týždňa.

A ešte oveľa viac.

GARGO
Regal Burger

Anketa