Turčianske okruhy sedeli aj piešťanským cyklistom

• Šport / Ostatné športy
  • 2. augusta 2017, 14:55
  • Autor:th/mt

Slovenský pohár Masters v cyklistike pokračoval v dňoch 22. a 23. júla 12. kolom. Tradične si na pretekoch počínali výborne aj cyklisti z CK Piešťany.

V sobotu preteky pozostávali z piatich 12-kilometrových okruhov, štart i cieľ bol v dedinke Horný Kalník. Pretekalo sa za úmornej horúčavy, ktorá spolu s kopcovitým okruhom vyčerpávala cyklistov. V poslednom okruhu začalo pršať, čo zapríčinilo aj pády. Preteky sa vyvíjali tak, že do cieľa prišlo niekoľko cyklistov naraz, špurt s prehľadom vyhral Miloš Gežo aj napriek technickým problémom. Ako víťaz si obliekol dres vedúceho pretekára. Na štvrtom mieste skončil Milan Tupý, Peter Polák bol šiesty. Žiaľ, stáva sa už tradíciou, že pri prejazde jednou obcou nejaký cyklistický „fanúšik“ vysype na cestu pripínačky, čo má za následok niekoľko zničených galusiek. Stalo sa to minulý rok a stalo sa to aj teraz.
Druhá polovica pretekov sa odjazdila v nedeľu, štart i cieľ bol v Jasenskej doline. Okruh mal 15 kilometrov a hneď po štarte bolo asi kilometrové prudké stúpanie a po ňom nasledovalo nebezpečné klesanie na nie celkom kvalitnej ceste. Išlo o poriadny adrenalín, veď M. Tupý dosiahol rýchlosť vyše 82 km/h. Víťazi jednotlivých kategórií zo soboty sa na štart postavili v dresoch, ktoré ich označovali ako lídrov. Po ťažkých štyroch kolách obsadil Tupý tretie, Gežo štvrté a Polák siedme miesto.
Po sčítaní časov skončil Gežo tretí, Tupý štvrtý a Polák siedmy.